ماست موسیر یکی از ماست های بسیار خوشمزه است که می توانید با موسیر تازه و خشک آن را تهیه کنید ولی طعم ماست با موسیر تازه بسیار خوشمزه تر می شود. شما می توانید ماست موسیر را برای مهمانی ها و برای ساید دیش انواع غذا ها استفاده کنید. موسیر گیاهی می باشد از خانواده سیر که ریشه آن پیاز مانند ات و برگ های باریک با گل بنفش دارد. موسیر و سیر دو گیاه متفاوت است اما خواص بسیار یکسانی داردو موسیر آنتی اکسیدان فوق العاده دارد. مصرف موسیر به دلیل کاهش ذخیره چربی برای لاغری و کاهش وزن گزینه بسیار خوبی می باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه ماست موسیر خانگی با موسیر تازه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ماست موسیر خانگی

موسیر تازه1 عدد
ماست سفت2 کاسه
نمک، فلفل سیاهبه مقدار لازم
نعنابه دلخواه

طرز تهیه ماست موسیر با موسیر تازه:

مرحله اول: آماده سازی موسیر

یک موسیر متوسط را بشورید و پوست بگیرید و رنده ریز بزنید. داخل یک کاسه آب ریخته و موسیر را برای 3 ساعت داخل آب قرار دهید و آبکش کنید.

مرحله دوم: افزودن نمک

بعد از آبکش کردن موسیر داخل یک کاسه کوچک ریخته و کمی نمک و فلفل سیاه و پودر سیر به دلخواه اضافه کنید و با قاشق مواد را خوب هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله سوم: تهیه ماست موسیر خانگی

در ادامه موسیر تهیه شده را داخل یک کاسه ریخته و ماست چکیده اضافه کنید و هم بزنید. بیش از اندازه مواد را هم نزنید تا آب نی اندازد. در ادامه نعنا خشک را اضافه کنید و ماست موسیر خوشمزه را سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ماست موسیر رستورانی:

  1. برای موسیر خشک شده باید آن ها را داخل یک کاسه بریزید و روی آن آب داغ بریزید و استراحت بدهید تا نرم شود. سپس ساطوری ریز خرد کنید و بعد با ماست هم بزنید.
  2. افزودن پودر سیر باعث خوشمزه تر شدن ماست موسیر می شود.
  3. بهتر است ماست موسیر را بعد از تهیه کردن برای 1 ساعت در یخچال قرار دهید تا مزه ها به خورد هم برود.
  4. حتما از ماست چکیده استفاده کنید.
3.4/5 - (11 امتیاز)

دسته بندی شده در: