شیرین عسل یکی از بیسکوییت های شکلاتی خوشمزه است که طرفداران زیادی دارد. با استفاده از مواد در دسترس و صرف مقداری زمان می توانید در خانه یک شیرین عسل خوشمزه تهیه کنید. از این شیرین عسل ها می توانید برای تغذیه مدرسه کودکان نیز استفاده کنید و دیگر نگران سالم نبودن و داشتن مواد نگه دارنده آن نباشید. امروز در آشمزی طرز تهیه شیرین عسل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه شیرین عسل

پودر ژله1 بسته
آب جوش1/3 لیوان
شکر1 ق سر خالی
شکلات تخته ایبه میزان لازم
بیسکوییت ساقه طلایی2 بسته
روغن مایعکمی

طرز تهیه شیرین عسل

مرحله اول: تهیه قسمت کرمی وسط شیرین عسل

ابتدا پودر ژله را در یک کاسه بریزید و به آن آب جوش و شکر را اضافه کنید و روی بخار کتری در حال جوش قرار دهید تا مواد حل شوند سپس با همزن برقی به مدت 4 تا 7 دقیقه با دور تند مواد را هم بزنید تا غلیظ و کرمی شود.

مرحله دوم: اضافه کردن مواد کرمی به بیسکوییت ها

مواد کرمی تهیه شده را در قیف بریزید و روی بیسکوییت پایپ کنید و یک عدد بیسکوییت دیگر روی آن قرار دهید. شکلات تخته ای را روی بخار کتری در حال جوش قرار داده و هم بزنید تا بنماری شود سپس مقداری روغن مایع به آن اضافه کنید تا شکلات مقداری رقیق شود.

مرحله سوم: آغشته کردن شیرین عسل به شکلات

شیرین عسل های تهیه شده را در شکلات بغلتانید تا تمام قسمت های آن شکلاتی شود سپس روی یک کاغذ روغنی قرار دهید تا شکلات روی آن ها خشک شود. شیرین عسل های خوشمزه شما آماده است و می توانید میل کنید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه شیرین عسل

  1. می توانید از پودر ژله آلوورا برای تهیه این بیسکوییت استفاده کنید یا می توانید از پودر ژله با طعم های توت فرنگی، موز و… استفاده کنید و شیرین عسل به طعم های مختلف داشته باشید.
  2. بعد از ریختن مواد کرمی در قیف باید سریع آن را روی بیسکوییت ها پایپ کنید تا خاصیت کشداری خود را از دست ندهد.
  3. بعد از گذشت 5 دقیقه که شکلات روی شیرین عسل ها خشک شد ان را در یخچال قرار دهید تا مقداری سفت و خنک شود سپس سرو کنید.
  4. برای تزیین روی شیرین عسل ها می توانید از مقداری شکلات ذوب شده که در قیف ریخته شده روی آن بریزید و روی آن پسته یا شکلات های رنگی قرار دهید.
Rate this post

دسته بندی شده در: