پیراشکی شکری یکی از تنقلات خوشمزه ای است که بسیار پر طرفدار است. پیراشکی انواع مختلفی دارد از جمله پیراشکی شکلاتی، شکری، ساده و… که هر کدام طعم مخصوص خود را دارد. امروز در آشمزی طرز تهیه پیراشکی شکری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه پیراشکی شکری

شیر1 لیوان
خمیر مایه1/2 ق غذا خوری
تخم مرغ1 عدد
آرد3 لیوان
نمک1 ق چای خوری
کره2 ق غذا خوری یا 5 گرم
شکربه میزان لازم

طرز تهیه پیراشکی شکری

مرحله اول: ترکیب کردن مواد لازم

ابتدا شیر را در یک قابلمه بریزید و روی گاز قرار دهید تا مقداری گرم شود. سپس شیر را از روی گاز برداشته و خمیر مایه را به آن اضافه کنید. تخم مرغ را بکشنید و به مواد بیفزایید و با همزن دستی یا قاشق مواد را مخلوط کنید. آرد را الک کرده و به مواد ترکیب شده بیفزایید و به آرامی هم بزنید.

مرحله دوم: استراحت دادن به خمیر

نمک را نیز به مواد اضافه کنید و با دست مواد را کمی ورز دهید تا خمیر جمع شود. روی خمیر را بپوشانید و به مدت 20 دقیقه به آن در محیط خانه استراحت دهید تا خمیر پف کند. کره هم دمای محیط را به خمیر اضافه کنید و با دست دوباره مخلوط کنید و به مدت یک ساعت دیگر استراحت دهید تا خمیر بیشتر پف کند.

مرحله سوم: سرخ کردن پیراشکی ها

پف خمیر را با دست مقداری بگیرید و با وردنه به قطر یک سانت روی یک سطح صاف و آردپاشی شده پهن کنید. خمیر را برش های نواری بزنید و آن را به حالت مارپیچی بپیچید و در سینی فر قرار دهید و روی آن را بپوشانید تا به مدت یک ربع استراحت کند. در یک قابلمه روغن بریزید و پیراشکی ها را در آن قرار داده تا سرخ شود. بعد از سرخ شدن آن را در شکر بغلتانید و میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه پیراشکی شکری

  1. به مقدار متوسط خمیر را باید ورز دهید و اگر بیش از اندازه ورز دهید خمیر سنگین می شود.
  2. بهترین زمان غلتاندن پیراشکی ها در شکر زمانی است که پیراشکی نه خیلی سرد است و نه خیلی گرم و دمای متوسطی دارد.
  3. شما می توانید به جای تهیه پیراشکی به شکل مارپیچی آن را به شکل دایره نیز سرخ کنید.
  4. توجه داشته باشید که برای سرخ کردن پیراشکی باید پیراشکی ها در روغن غوطه ور باشند.
Rate this post

دسته بندی شده در: