موکتل هندوانه یک نوشیدنی خنک و جذاب تابستانی است که باعث خنک شدن بدن در روز های گرم می شود. موکتل هندوانه را معمولا با ترکیب لیمو به همراه نعنا یا گل محمدی یا سایر میوه ها تهیه می کنند. شما می توانید موکتل هندوانه را نیز برای پذیرایی های خود در جشن ها و مهمانی ها نیز استفاده کنید و از آن لذت ببرید. امروز در آشمزی طرز تهیه موکتل هندوانه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه موکتل هندوانه

گل سرخ1/2 لیوان
آب1/2 لیوان
شکر1/2 لیوان
هندوانه خورد شده3 لیوان
لیمو ترش2 عدد

طرز تهیه موکتل هندوانه

مرحله اول: تهیه شهد گل سرخ

گل سرخ یا محمدی را در یک قابلمه بریزید و به آن آب و شکر را اضافه کنید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا شکر در آب حل شود. مقداری این ترکیب را هم بزنید تا شهد گل محمدی تهیه شود. مواد را از صافی رد کنید و شهد گل محمدی را در یک کاسه بریزید.

مرحله دوم: ریختن مواد در مخلوط کن و ترکیب کردن آن ها

هندوانه را پوست کرده و خرد کنید سپس در مخلوط کن یا میکسر بریزید. لیمو ترش ها را برش زده و آب آن را بگیرید و به مخلوط کن بیفزایید. در ادامه شهد گل سرخ را نیز اضافه کنید ومخلوط کن را روشن کنید تا مواد ترکیب و یکدست شوند.

مرحله سوم: تهیه موکتل هندوانه

مخلوط کن را خاموش کرده و موکتل هندوانه را در لیوان مورد نظر برای سرو بریزید و یک تکه هندوانه یا لیمو روی لبه لیوان قرار دهید و آن را مقداری در یخچال قرار داده تا خنک شود و سپس سرو کنید.

فوت و فن های طرز تهیه موکتل هندوانه

  1. برای تزیین لبه های لیوان می توانید مقداری نمک و پودر گل محمدی را به همراه مقداری شکر ترکیب کرده و مقداری لیمو را دور لبه های لیوان بکشد و با پودر تهیه شده آن را آغشته کنید.
  2. برای سرو کردن موکتل هندوانه می توانید بر حسب سلیقه مقداری آب گازدار نیز به آن اضافه کنید.
  3. امکان حذف شهد گل سرخ وجود دارد و می توانید این موکتل را فقط با لیمو تهیه کنید. یا می توانید به جای گل سرخ از شهد نعنا نیز استفاده کنید.
  4. به جای لیمو ترش از آبلیمو نیز می توان استفاده کرد اما لیمو ترش تازه طعم بهتری به موکتل شما می دهد.
Rate this post

دسته بندی شده در: