شیر طالبی یکی از نوشیدنی های سالم و خنک است که می توانید از آن استفاده کنید. از خواص طالبی می توان به حفظ سلامت قلب و چشم، سلامت پوست و… اشاره کرد. از شیر طالبی می توانید در وعده صبحانه و عصرانه یا به عنوان یک میان وعده مقوی استفاده کنید. شیر طالبی می تواند برای کودکانی که از خوردن شیر خوششان نمی آید هم گزینه مناسبی باشد چون ترکیب کردن شیر با طالبی باعث از بین رفتن طعم شیر تا حدی می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه شیر طالبی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه شیر طالبی

طالبی متوسط1 عدد
شیر1 الی 1 و 1/2 لیوان
بستنی سنتی وانیلی2 اسکوپ
گلاب2 الی 3 ق غذا خوری
شکر3 ق غذا خوری

طرز تهیه شیر طالبی

مرحله اول: خرد کردن طالبی و قرار دادن در یخچال

طالبی را با آب بشورید سپس با چاقو پوست کنید و خرد کرده و در یک ظرف بریزید سپس طالبی را به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید. شیر را نیز در یخچال قرار دهید اما نباید خیلی در یخچال بماند و نباید یخ بزند.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد در مخلوط کن

طالبی را از فریزر به همراه شیر خارج کنید و در مخلوط کن بریزید و مخلوط کن را روشن کنید تا مواد مخلوط شوند. در ادامه بستنی وانیلی و شیر را همراه شگلاب و شکر به مواد داخل مخلوط کن اضافه کنید و مخلوط کن را روشن کنید تا مواد به خوبی ترکیب شوند.

مرحله سوم: تهیه شیر طالبی

بعد از اینکه مواد به خوبی ترکیب شدند مواد را از مخلوط کن خارج کرده و در ظرف سرو مورد نظر بریزید و می توانید به عنوان تزیین مقداری بستنی یا شکلات رنده شده را در کنار آن قرار داده سپس نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه شیر طالبی

  1. اگر دوست ندارید که شیر طالبی شما خیلی شیرین باشد می توانید شکر را از دستور حذف کنید.
  2. شما می توانید به جای قرار دادن طالبی در یخچال در هنگام ترکیب کردن مواد از مقداری یخ استفاده کنید اما این کار باعث می شود شیر طالبی شما مقداری طعم آب بگیرد.
  3. به جای شکر برای شیرین کردن شیر طالبی می توانید از مقداری عسل نیز استفاده کنید.
  4. شما با استفاده از این روش می توانید شیر را با انواع میوه های دیگر نیز تهیه و میل کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: