شاید شما هم از آن دسته بانوانی باشید که با دیدن پلو یا ته دیگ زعفرانی برایتان سوال باشد که چطور این زیبایی را در پلو ایجاد کرده اند؟ آشمزی برای شما عزیزانی که دوست دارید همیشه ته دیگ زعفرانی زیبایی در پلو داشته باشید، دستور آماده سازی آن را برای شما هنرمندان عزیز آورده است تا به زیبایی بتوانید میز پذیرایی تان را مانند یک تابلوی نقاشی آماده کنید تا همه با دیدین آن قافلگیر شوند. بنابراین همراه ما باشید برای طرز تهیه ته دیگ زعفرانی مجلسی در آشمزی…

مواد لازم برای ته دیگ زعفرانی

زعفران۱ استکان
برنج۵ پیمانه
نمک۱ قاشق غذا خوری
آب۷ پیمانه
روغن جامد۱ قاشق غذا خوری
خلال و زرشکبرای تزئین

طرز تهیه ته دیگ زعفرانی

مرحله اول: برنج

برنج را برای اینکه زیباتر دم بکشد و قد بکشد بهتر است از ترکیب برنج ایرانی و خارجی استفاده کنید. به مقدار لازم آب و نمک را به برنج اضافه کنید و زمان دهید تا برنج به مدت ۱ شب خیس بخورد و یا از صبح خیس کنید که برای ناهار آماده کنید.

مرحله دوم: آبکش کردن برنج

برای اینکه یک ته دیگ زیبا داشته باشید بهتر است که برنج را به صورت آبکش آماده نمائید به صورتی که در یک قابلمه تا نیمه آب بریزید و نمک و روغن اضافه کنید و زمان دهید تا به جوش آید. سپس برنج خیس خورده را به آب در حال جوش اضافه کنید و زمان دهید به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه برنج در آب بجوشد و سپس آبکش کنید.

مرحله سوم: زعفران

مقداری از برنج آبکش شده را به همراه زعفران مخلوط کرده و هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله چهارم: ته دیگ زعفرانی

کف قابلمه مورد نظر را چرب کرده و برنج زعفرانی را در قابلمه بریزید و پهن کنید و سپس باقی برنج را اضافه کنید و درب قابلمه را دم کش انداخته و زمان دهید با حرارت کم برنج دم بکشد.

مرحله پنجم: سرو ته دیگ زعفرانی

در آخر می توانید یک دیس را روی قابلمه بگذارید و قابلمه را برگردانید تا ته دیگ زعفرانی به زیبایی دیده شود و می توانید با خلال بادام و پسته و زرشک پلو زعفرانی را آماده کنید و به همراه کتلت و انواع خورش و کباب ها نوش جان فرمائید.

طرز تهیه ته دیگ زعفرانی

نکات تکمیل کننده در پخت ته دیگ زعفرانی

  1. برای اینکه پلو از قابلمه به راحتی جدا شود باید کف قابلمه را چرب کنید و یا از قابلمه تفلون استفاده کنید.
  2. برای اینکه برنج گردی زیبایی داشته باشد می توانید از پلو پز نیز استفاده کنید.
  3. در صورت تمایل می توانید از ماست چکیده و تخم مرغ در برنج بزنید و ته چین ساده ی زعفرانی را آماده کنید.

دسته بندی شده در: