شربت نعنا یکی از شربت های بسیار ساده و خوشمزه است که می توانید در تابستان و همزمان با رسیدن فصل گرما با نعنا تازه تهیه کنید. این شربت بسیار ساده است و برای تقویت معده و دستگاه گوارش بسیار عالی می باشد. شما می توانید شربت را با نعناع تازه تهیه کنید و به دلخواه با افزودن کمی رنگ سبز این شربت را خوشرنگ کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه شربت نعنا خانگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شربت نعنا با لیمو و نعنا تازه:

شکر4 پیمانه
آب2.5 پیمانه
آبلیموترش2 ق غذا خوری
نعنا پاک شده500 گرم
رنگ خوراکی سبزبه مقدار لازم

طرز تهیه شربت نعنا خوشمزه در خانه:

مرحله اول: آماده سازی نعنا

نعنا را تمیز کنید و بشورید می توانید ساقه نعنا را زیاد نگیرید زیرا خود ساقه نعنا حاوی عطر و طعم است. داخل یک قابلمه شکر و آب را داخل قابلمه ریخته و بدون هم زدن روی حرارت قرار دهید تا شکر ذوب شود کم کم غلیظ شود، این مرحله ممکن است 25 دقیقه طول بکشد تا شربت غلیظ شود.

مرحله دوم: افزودن نعنا

در ادامه نعنا را کمی خرد کنید و داخل مخلوط شکر و آب بریزید و حرارت را خاموش کنید و روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و برای 48 ساعت زمان دهید تا نعنا رنگ پس دهد و عطر و طعم آن خارج شود.

مرحله سوم: صاف کردن نعنا

در ادامه روی یک لگن صافی قرار دهید و قابلمه را خالی کنید و نیازی به فشار دادن نعنا نیست و بگذارید عصاره از آن خارج شود. سپس به دلخواه به آن رنگ خوراکی سبز اضافه کنید تا خوشرنگ شود. می توانید برای تهیه این شربت مقداری از آن را داخل آب ریخته و به آن لیموترش اضافه کنید و با یخ خنک بنوشید.

نکات کلیدی در تهیه شربت نعنا خانگی

  1. می توانید برای سرو از آب گاز استفاده کنید.
  2. افزودن رنگ خوراکی دلخواه است و می توانید حذف کنید.
  3. بهتر است دور قابلمه را با فرچه آغشته به لیموترش تمیز کنید تا شربت شکرک نزند.

3.3/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: