عدس پلو با مرغ یکی از پلو های بسیار خوشمزه است که می توانید با مرغ آن را تهیه کنید. عدس پلو را می توانید با مرغ ریش شده یا فیله شده تهیه کنید. این غذای بسیار خوشمزه را می توانید برای تنوع غذایی در هفته تهیه کنید. عدس پلو با مرغ بسیار خوشمزه است و روشی بسیار ساده دارد و شما می توانید با سالاد یا سبزی خوردن تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه عدس پلو با مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه عدس پلو با مرغ:

سینه مرغ1 عدد
پیاز2 عدد
عدس1 پیمانه
برنج3 پیمانه
کشمش3 ق غذا خوری
زرشک2 ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، پاپریکا، زردچوبهبه مقدار لازم
زعفرانبه مقدار لازم

طرز تهیه عدس پلو با مرغ زعفرانی:

مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا عدس را برای نیم ساعت خیس کنید. سپس عدس را بگذارید تا پخته و نرم شود. برنج را خوب بشورید و با کمی نمک خیس کنید و کنار قرار دهید.

مرحله دوم: پخت عدس پلو

در ادامه برنج را روی حررات قرار دهید تا بجوشد و نرم شود. کف روی برنج را بگیرید. عدس را به برنج اضافه کنید و بعد از نرم شدن برنج آن را آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ دلخواه قرار دهید و مقداری برنج بریزید و پودر دارچین اضافه کنید و عدس پلو را دم بگذارید.

مرحله سوم: پخت مرغ

سینه مرغ را با یک با یک پیاز ادویه و نمک و مقداری آب داخل قابلمه ریخته و بگذارید تا مرغ پخته شود. دقت کنید آب مرغ را زیاد نریزید وگرنه مرغ بی مزه می شود. مرغ را بعد از پخت از آب مرغ خارج کنید و ریش ریش کنید.

مرحله چهارم: تهیه عدس پلو با مرغ ریش شده

مرغ ریش شده را با کمی زعفران و کره داخل تابه تفت دهید و کنار قرار دهید. کشمش را به همراه زرشک خیس کنید و داخل تابه کمی تفت دهید تا پف کند. در آخر عدس پلو را داخل دیس کشیده و با مرغ و کشمش و زرشک تزیین کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه عدس پلو با مرغ ریش ریش خوشمزه با کشمش و زرشک:

  1. به دلخواه می توانید کمی گردو اضافه کنید.
  2. مقدار عدس را می توانید به دلخواه تغییر دهید.
  3. می توانید مرغ را ریش کنید و لای به لای پلو قرار دهید.
4.3/5 - (18 امتیاز)

دسته بندی شده در: