پاناکوتا سه رنگ یک دسر بسیار جذاب است که معمولا سه رنگ تهیه می شود که البته تک رنگ نیز می توان آن را تهیه کرد. طعم های مورد استفاده در پاناکوتا معمولا وانیلی و شکلاتی و زعفرانی و همچنین شکلاتی است که در این دستور از طعم زعفرانی آن استفاده نشده است و به جای آن از طعم نسکافه ای آن استفاده شده است. پاناکوتا یک دسر بین المللی است و متعلق به ایتالیا می باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه پاناکوتا سه رنگ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه پاناکوتا سه رنگ

شیر3 لیوان
ژلاتین3 ق غذا خوری
خامه8 ق غذا خوری
شکر12 ق غذا خوری
وانیلکمی
شکلات1 ق غذا خوری
پودر نسکافه فوری1 ق غذا خوری

طرز تهیه پاناکوتا سه رنگ

مرحله اول: حل کردن ژلاتین در آب

ابتدا پودر ژلاتین را در کاسه بریزید سپس به آن آب سرد اضافه کنید و هم بزنید تا یک بافت اسفنجی حاصل شود سپس کاسه را روی حرارت قرار دهید تا مخلوط بنماری شود تا یک مخلوط یکدست حاصل شود.

مرحله دوم: اضافه کردن مواد طعم دهنده به شیر

شیر را در قابلمه بریزید و روی گاز قرار دهید تا کمی گرم شود سپس شکر را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا ترکیب شوند در ادامه مواد را به سه قسمت مساوی تقسیم کند و به یکی از آن ها وانیل و به دیگری شکلات و به سومی پودر نسکافه اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: ریختن مواد در قیف

خامه را در یک قیف بریزید و روی کتری در حال جوش قرار دهید تا بنماری شود. در ادامه مواد داخل قیف را در سه قیف مختلف بریزید و از شیر طعم دار شده با سه مادI مختلف در هر کدام از قیف های خامه ای بریزید و صبر کنید تا کمی از دما بیفتد و سرد شود.

مرحله چهارم: قرار دادن مواد در فریزر

از مواد پاناکوتای شکلاتی در قالب دلخواه بریزید و آن را به مدت 15 دقیقه در فریزر قرار دهید تا کمی سفت شود سپس از فریزر خارج کنید و مواد پاناکوتای وانیلی را نیز به آن اضافه کنید و آن را دوباره به مدت 15 دقیقه در فریزر قرار دهید تا سفت شود. در ادامه پاناکوتای نسکافه ای را نیز مانند دیگر لایه ها در فریزر قرار دهید.

مرحله پنجم: استراحت دادن پاناکوتا در یخچال

پاناکوتاه را به مدت 6 تا 8 ساعت در یخچال قرار دهید تا بافت خوبی بگیرد سپس سرو کنید همچنین می توانید قبل از سرو روی آن را با انواع ترافل و پودر پسته تزیین کنید.

فوت و فن های طرز تهیه پاناکوتا سه رنگ

  1. می توانید یکی از لای ها با لایه زعفرانی جا به جا کنید.
  2. برای درآوردن دسر از قالب این کار را به آرامی و با حوصله انجام دهید.
  3. اگر مواد دسر خیلی سفت شد می توانید کمی از مقدار خامه کم کنید.
4.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: