مربا زرشک یکی از مربا های ترش و شیرین است که شما می توانید آن را با زرشک تهیه کنید. طعم ملس این مربا آن را نسبت به سایر مربا ها متمایز می کند. از فواید زرشک می توان به پاکسازی کبد چرب و پایین آوردن فشار خون و همچنین تقویت سیستم ایمنی اشاره کرد. از این مربای خوشمزه می توانید در وعده صبحانه یا عصرانه استفاده کنید همچنین می توانید با استفاده از آن لقمه ای جذاب به همراه کره برای مدرسه کودکان تهیه کنید. این مربا اشتها آور نیز هست و می تواند اشتهای شما را در وعد ه صبحانه بیشتر کند به همین دلیل چون صبحانه وعده مهمی است خوب است از این مربا نیز استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه مربا زرشک را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه مربا زرشک

زرشک1 کیلو
شکر1 کیلو و 250 گرم
آب1 لیوان

طرز تهیه مربا زرشک

مرحله اول: ترکیب کردن زرشک و شکر

زرشک ها را کمی پاک کنید و با آب بشورید سپس در آبکش بریزید تا کمی آب آن گرفته شود. در ادامه زرشک را کمی در یک کاه بریزید و مقداری به آن شکر اضافه کنید دوباره لایه دیگری از زرشک را بریزید و به آن شکر اضافه کنید این کار را تا جایی که شکر و زرشک تمام شود ادامه دهید. مواد را در یخچال به مدت 2 تا 3 ساعت قرار دهید تا شکر به خوبی در زرشک برود.

مرحله دوم: ریختن زرشک در قابلمه

در ادامه زرشک را از یخچال خارج کنید و به آن آب اضافه کنید و کمی هم بزنید سپس در یک قابلمه بریزید و قابلمه را روی گاز قرار دهید تا بجوشد.

مرحله سوم: پخت مربا زرشک

وقتی مربا شروع به جوشیدن کرد 30 تا 40 دقیقه دیگر زمان دهید تا مربا به طور کامل پخته و تهیه شود. در ادامه گاز را خاموش کنید و بعد از سرد شدن مربا را در یک ظرف شیشه ای درب دار بریزید و در یخچال نگه داری کنید.

فوت و فن های طرز تهیه مربا زرشک

  1. برای اینکه مربا مدت زمان بیشتری قابل استفاده باشد به آن جوهر لیمو می توانید اضافه کنید.
  2. از وانیل یا هل برای عطر و طعم دهی بشتر به مربای زرشک می توانید استفاده کنید.
  3. اگر از مزه خیلی ملس مربا خوشتان نمی آید و می خواهید که حتما شیرین باشد می توانید از مقداری شکر بیشتر استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: