ژله بریلو یکی از موادی است که برای تزیین دسر و سایر کیک ها استفاده می شود. از ٰژله بریلو همچنین برای خامه کشی در هنگام چیدن لایه به روی کیک استفاده می کنند. بافت این ژله ژلاتینی مانند است اما در آن از پودر ژلاتین استفاده نمی شود. طعم این زله شیرین است و برای متعادل شدن آن از کمی آبلیمو نیز استفاده می شود. با استفاده از این ماده شما می توانید شیرینی های جذاب و رنگارنگ نیز تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ژله بریلو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ژله بریلو

نشاسته ذرت25 گرم یا 2 ق غذا خوری
شکر1/2 لیوان
آبلیمو4 ق غذا خوری

طرز تهیه ژله بریلو

مرحله اول: مخلوط کردن مواد لازم

ابتدا نشاسته ذرت را در مقداری آب سرد بریزید و با هم مخلوط کنید. در تابه یا یک قابلمه شکر را بریزید سپس به آن 1/2 لیوان آب اضافه کنید و در ادامه آبلیمو را نیز اضافه کنید. مواد را روی گاز با حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا جایی که شکر خوب حل شود.

مرحله دوم: تهیه کردن ژله بریلو

وقتی شکر حل شد نشاسته را نیز اضافه کنید و هم بزنید تا زمانی که موا به غلظت دلخواه برای ژله بریلو برسد و وقتی رسید گاز را خاموش کنید. بعد از اینکه مواد کمی از دما افتاد ژله را در ظرف بریزید و بسته به خودتان که می خواهید چند رنگ از این ژله داشته باشید آن را در ظرف های مختلف بریزید.

مرحله سوم: اضافه کردن رنگ به ژله بریلو

بسته به انتخاب خود می توانید از رنگ های مختلف استفاده کنید برای این کار مقدار کمی از رنگ را به هر ظرف اضافه کنید و خوب هم بزنید تا ترکیب شوند. همچنین می توانید از ژله بریلو ساده و رنگ نشده نیز استفاده کنید که سالم تر است.

فوت و فن های طرز تهیه ژله بریلو

  1. از این ژله برای تزیین انواع کیک و دسر و همچنین برای تزیین روی تارت نیز استفاده می شود.
  2. مقدار ماندگاری این ژله به مدت 2 هفته در یخچال می باشد.
  3. برای اینکه این ژله در یخچال ممکن است کمی سفت شود می توانید قبل از مصرف کمی با آب جوش آن را ترکیب کنید یا می توانید مقداری آن را بنماری کنید.
  4. ار به جای آبلیمو از لیموی تازه استفاده کنید که هم سالم تر و هم بهتر است.
4.5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: