کیک اسنیکرز یکی از کیک های متنوع است که مزه جدید و جذابی دارد. رویه این کیک با شکلات و بادام زمینی روکش می شود و لایه های آن با خامه قنادی و سس کارامل که در دستور پخت طرز تهیه آن گفته شده است روکش می شوند. از کیک به عنوان کیک تولد نیز می توان استفاده کرد همچنین از آن به عنوان عصرانه با چای نیز می توان استفاده کرد. کیک اسنیکرز برگرفته از شکلات اسنیکرز می باشد که طعمی بسیار شبیه به این شکلات نیز دارد. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک اسنیکرز را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کیک اسنیکرز

آرد1 و 3/4 پیمانه
پودر کاکائو1/4 پیمانه
روغن1/2 پیمانه
شیر1 پیمانه
تخم مرغ4 عدد
شکر1 پیمانه
بکینگ پودر2 ق مربا خوری
وانیلنوک ق چای خوری

طرز تهیه کیک اسنیکرز

مرحله اول: تهیه مواد مایع کیک

تخم مرغ و شیر را از قبل از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شود سپس تخم مرغ ها را در یک کاسه بشکنید و در ادامه شکر و وانیل را به آن اضافه کنید. با همزن برقی به قدری هم بزنید تا یک ترکیب کرم رنگ و حجیم بدست آید در حین هم زدن حتما مواد را دورگیری کنید. شیر و روغن را نیز اضافه کنید و با لیسک هم بزنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد خشک و مایع

در یک کاسه آرد را پیمانه بزنید و بریزید سپس پودر کاکائو و بکینگ پودر را نیز اضافه کنید و هم بزنید سپس مواد خشک را با الک در طی سه مرحله به مواد مایع اضافه کنید و با قاشق مواد را خوب هم بزنید.

مرحله سوم: پخت کیک در فر

قالب موردنظر را چرب کنید سپس مواد کیک را به آن اضافه کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت 40 دقیقه با دمای 170 درجه قرار دهید تا کیک بپزد. بعد از پخت و سرد شدن از قالب جدا کنید.

مرحله چهارم: پخت کیک بدون فر

برای این کار یک تابه دو طرفه بردارید و واشر آن را جدا کنید. تابه را چرب کنید و مواد کیک را مانند بالا در قالب بریزید سپس یک دمکنی روی آن قرار دهید. شعله پخش کن را روی شعله قراردهید و حرارت را روی متوسط قرار دهید. تابه را روی شعله به مدت 1 ساعت قرار دهید تا کیک بپزد. برای اینکه متوجه شوید کیک پخته است یا خیر یک خلال دندان را در کیک ببرید و درآورید و اگر خمیر به ان نچسبیده باشد یعنی کیک شما آماده است.

مواد لازم برای طرز تهیه کارامل

شکر1 پیمانه
خامه صبحانه150 گرم
کره25 گرم
بادام زمینی1/2 پیمانه
خامه قنادی150 گرم
شکلات تخته ای200 گرم
روغن مایع3 ق غذا خوری
بادام زمینی1/2 پیمانه برای کاور کیک

طرز تهیه سس کارامل

مرحله اول: کاراملی کردن شکر

شکر را در تابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و صبر کنید تا شکر کمی آب شود سپس هم بزنید تا کاراملی رنگ شود. کره را اضافه کنید و وقتی آب شد بادام زمینی را اضافه کنید. خامه صبحانه را نیز در چند مرحله اضافه کنید و هم بزنید در ادامه مواد را از روی حرارت بردارید.

مرحله دوم: تهیه کیک اسنیکرز

خامه قنادی را از فریزر خارج کنید و وقتی آب شد ابتدا با دور کند همزن هم بزنید سپس با دور تند همزن آن را هم بزنید. کیک را به سه قسمت برش دهید و قسمت اول را در قالب کمربندی قرار دهید و خامه را در قیف بریزید و روی لایه اول قرار دهید و پخش کنید سپس مقداری از مواد کارامل را اضافه کنید و پخش کنید.

مرحله سوم: آماده شدن کیک

لایه های بعدی را نیز مانند لایه اول ادامه دهید و در ادامه کیک را به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید. شکلات تخته ای را ذوب کنید و آن را با کمی روغن رقیق کنید سپس بادام زمینی را به آن اضافه کنید. کیک را از یخچال خارج کنید و سس تهیه شده را روی کیک بریزید و کیک را به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا شکلات روی آن سفت شود.

فوت و فن های طرز تهیه کیک اسنیکرز

  1. بهتر است از بادام زمینی خام یا بادام زمینی که شوری کم تری دارد استفاده کنید.
  2. خامه صبحانه را حتما کم کم اضافه کنید چون اگر یکباره اضافه کیند ممکن است کارامل شما سفت شود.
  3. قبل از شروع به تهیه کیک حتما مواد را از قبل از یخچال خارج کنید.
4.7/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: