مربا گیلاس زرد یکی از مربا های محبوب و خوشمزه است و طعم ملسی دارد. از این رو نسبت به مربای گیلاس قرمز که شیرین تر است طرفداران بیشتری دارد. شما می توایند این مربا را همراه نان و کره در وعده صبحانه به عنوان یک صبحانه کامل میل کنید و لذت ببرید. از این مربا به عنوان عصرانه همراه چای نیز می توایند استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه مربا گیلاس زرد را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه مربا گیلاس زرد

گیلاس زرد3 کیلو
شکر1 تا 2 کیلو
هل3 عدد
زعفران دم کرده رقیق1 ق سوپ خوری
آبلیمو1 ق چای خوری

طرز تهیه مربا گیلاس زرد

مرحله اول: جدا کردن هسته گیلاس ها

ابتدا گیلاس ها را بشورید و و خشک کنید سپس چوب اضافی گیلاس ها را جدا کرده و با استفاده از یک نی هسته را از گیلاس جدا کنید و گیلاس را در یک قابلمه بریزید. وقتی مقداری گیلاس در قابلمه ریختید به اندازه یک لایه روی آن شکر بریزید سپس دوباره باقی هسته ها را جدا کرده و این کار را تکرار کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن شکر به مربا

قابلمه را به مدت 24 ساعت در یخچال قرار دهید تا استراحت کند. سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا به مدت یک ربع تا بیست دقیقه بپزد. بعد از بیست دقیقه با استفاده از یک قاشق کف روی مربا را بگیرید تا یک مربای شفاف داشته باشید.

مرحله سوم: پخت مربا گیلاس زرد

بعد از اینکه مربا به مدت یک ربع دوباره جوشید به آن زعفران و آبلیمو را اضافه کنید و هم بزنید. سپس هل را به مربا افزوده و به مدت بیست دقیقه صبر کنید تا مربا به غلظت دلخواه شما برسد سپس از روی گاز بردارید و صبر کنید تا خنک شود سپس در ظرف درب دار شیشه ای بریزید و در یخچال نگه داری کنید.

فوت و فن های طرز تهیه مربا گیلاس زرد

  1. به جای هل می توانید از 1/8 قاشق چای خوری وانیل برای عطر و طعم بیشتر مربا استفاده کنید.
  2. به جای آبلیمو می توانید از 1/8 قاشق چای خوری جوهر لیمو نیز برای جلوگیری از شکرک زدن مربا استفاده کنید.
  3. توجه داشته باشید که بعد از پخت مربا نباید خیلی بجوشد چون باعث می شود مربای شما زودتر شکرک بزند.
  4. اگر کف روی مربا را به خوبی نگیرید مربا شما بعد از پخت شفاف نخواهد بود و مقداری تیره است.
Rate this post

دسته بندی شده در: