ترشی لوبیا سبز با گوجه یکی از ترکیب های جذاب و خوشمزه ترشی است که شما می توایند آن را در خانه تهیه و با غذاهای مختلف میل کنید. ترشی را می توانید قبل از غذا برای افزایش اشتها استفاده کنید. در تهیه این ترشی از لوبیا سبز ریز شده همراه سرکه و آب گوجه و سایر مواد استفاده می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی لوبیا سبز با گوجه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ترشی لوبیا سبز با گوجه

لوبیا سبز1 کیلو
گوجه1 کیلو
سبزی معطربه میزان دلخواه
سرکه2 پیمانه
نمک و فلفل تندبه میزان لازم

طرز تهیه ترشی لوبیا سبز با گوجه

مرحله اول: نیم پز کردن لوبیا سبز

لوبیا ها را با آب بشورید چنبه لوبیا ها را جدا کنید و با چاقو به ابعاد دلخواه خرد کنید. در ادامه لوبیا ها را همراه مقداری آب در قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا کمی نیم پز شود سپس گاز را خاموش کنید و لوبیا ها را در آبکش بریزید تا آب ان جدا شود.

مرحله دوم: پوره کردن و پخت گوجه ها

گوجه ها را با آب بشورید و با غذاساز یا مخلوط کن به شکل پوره در بیاورید سپس در قابلمه بریزید و روی گاز با حرارت ملایم قرار دهید تا کمی آب گوجه ها کشیده شود در ادامه مقداری نمک به گوجه ها اضافه کنید و بزارید خنک شود.

مرحله سوم: اضافه کردن سبزی های معطر به ترشی

لوبیا سبز های نیمه پخته را در یک ظرف بریزید و به آن آب گوجه را اضافه کنید. سپس سرکه را همراه 1 پیمانه آب جوش خنک شده به ظرف اضافه کنید. در ادامه سبزی معطر که شامل جعفری، گشنیز و نعنا است را پاک کنید و با آب بشورید سپس خرد کنید و به ترشی اضافه کنید.

مرحله چهارم: اضافه کردن فلفل به ترشی

نمک ترشی را تست کنید و اگر لازم بود به ان نمک اضافه کنید سپس فلفل تند را خرد کنید و همرا کمی فلفل سیاه به ترشی اضافه کنید و با قاشق یا دست ترشی را خوب هم بزنید تا مواد ترکیب شوند سپس ترشی را در یک شیشه تمیز درب دار بریزید و به مدت یک هفته صبر کنید تا ترشی شما آماده شود نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه ترشی لوبیا سبز با گوجه

  1. بعد از ترکیب کردن مواد می توانید از مقداری سیاه دانه نیز برای طعم بهتر و خوشمزه تر شدن ترشی استفاده کنید.
  2. از مقدری سیر و کرفس رنده شده برای عطر و طعم بهتر نیز می توانید استفاده کنید.
  3. اگر می خواهید ترشی شما کمتر ترش باشد می توانید از مقدار سرکه کاسته و به جای آن از مقدار بیشتری آب گوجه استفاده کنید.
2.4/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: