سوپ کرفس رژیمی را می توایند در دوران رژیم لاغری استفاده کنید که به کاهش وزن شما کمک خواهد کرد. کرفس علاوه بر داشتن خاصیت کاهش وزن و چربی سوزی دارای خواصی مانند کاهش التهاب، کاهش ابتلا به سرطان، سلامت پوست و مو و… نیز است. افرادی هم که در رژیم نیستند می توانند از این سوپ به عنوان پیش غذا یا شام به همراه نان استفاده کنند. افراد گیاهخوار نیز می توانند از این سوپ به استفاده کنند چون در آن از هیچ ماده گوشتی استفاده نشده است. امروز در آشمزی طرز تهیه سوپ کرفس رژیمی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه سوپ کرفس رژیمی

ساقه کرفس3 شاخه
سیب زمینی2 عدد
هویج3 عدد
پیاز1 عدد
ماست4 تا 5 ق غذا خوری
آرد2 ق غذا خوری
تخم مرغ1 عدد
نمک، زردچوبه و فلفل سیاهبه میزان لازم

طرز تهیه سوپ کرفس رژیمی

مرحله اول: تفت دادن پیاز و کرفس

پیاز را پوست کنید و نگینی خرد کنید سپس در قابلمه بریزد و روی شعله قرار دهید و کمی تفت دهید. سپس کرفس را با آب بشورید و با چاقو خرد کنید. در ادامه کرفس را نیز به قابلمه اضافه کنید و تفت دهید.

مرحله دوم: اضافه کردن دیگر مواد لازم

سیب زمینی ربا پوست کنید و با آب بشورید سپس خرد کنید و به مواد اضافه کنید. هویج را نیز خرد کنید و مانند سیب زمینی به مواد اضافه کنید. در ادامه مقدرای آب در قابلمه بریزید و درب آن را قرار دهید و بزارید سبزیجات خوب بپزد.

مرحله سوم: پخت سوپ

در این مرحله تخم مرغ را بشکنید و زرده را از سفیده جدا کنید و زرده را در یک کاسه بریزید. آرد و ماست را اضافه کنید و خوب هم بزنید. در ادامه وقتی سبزیجات پخت مواد ترکیب شده را اضافه کنید تا سوپ قوام بیاید و کمی سفت شود. بعد از مدتی نمک و ادویه های گفته شده را اضافه کنید و گاز را خاموش کنید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه سوپ کرفس رژیمی

  1. دقت داشته باشید که نمک را حتما باید در آخر کار اضافه کنید چون در غیر این صورت باعث بریده شدن ماست می شود.
  2. به جای ماست و دیگر ترکیبات در تهیه این سوپ می توانید از رب نیز استفاده کنید تا سوپ قوام بیاید.
  3. اگر بعد از پخت سوپ خیلی شل بود بزارید بیشتر بپزد و اگر خیلی سفت شد مقداری آب جوش به آن اضافه کنید.
1/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: