اسنک سوخاری یکی از فینگرفود هایی است که شما می توانید از آن بریا پذیرایی در مجالس خود استفاده کنید همچنین می توانید از آن به عنوان یک پیش غذا یا وعده عصرانه استفاده کنید. اسنک سوخاری را می توایند با سب زمینی، مرغ و… تهیه کنید که در این دستور از مرغ استفاده شده است. این اسنک را می توانید با انواع سس های مورد علاقه خود میل کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه اسنک سوخاری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ2 عدد
شیر4 ق غذا خوری
پودر سوخاریبه میزان لازم
سینه مرغ1 عدد
نان تست1 بسته
پنیر گودابه میزان دلخواه
نمک، فلفل و آویشنبه میزان لازم
سس کچاپبه میزان دلخواه

طرز تهیه اسنک مرغ سوخاری

مرحله اول: آغشته کردن نان تست ها به سس

تخم مرغ ها را در یک کاسه بشکنید سپس به آن نمک و فلفل را همراه شیر اضافه کنید و با همزن دستی به خوبی هم بزنید. کناره های نان تست را جدا کنید و با وردنه روی آن را کمی صاف کنید. مقداری سس کچاپ روی نان تست ها بمالید و مقدرای آویشن روی آن ها بپاشید.

مرحله دوم: تفت دادن مرغ

مرغ را همراه مقداری آب روی گاز قرار دهید تا بپزد سپس آن را ریش ریش کنید. در یک تابه مقداری روغن بریزید و مرغ را در آن کمی تفت دهید. بریا مزه دار شدن مرغ مقداری آویشن به آن اضافه کنید.

مرحله سوم: آغشته کردن اسنک به پودر سوخاری

مرغ تفت داده شده را در وسط نان تست قرار دهید سپس پنیر گودا را نیز روی آن قرار دهید و یک لایه نان دیگر روی آن قرار دهید و آن را فشرده کنید. نان تست را به ترکیب شیر و تخم مرغ آغشته کنید و آن را به پودر سوخاری نیز آغشته کنید.

مرحله چهارم: سرخ کردن اسنک

شما می توانید برای اینکه اسنک شما بیشتر سوخاری شود آن را چند مرتبه در ترکیب تخم مرغ و شیر و پودر سوخاری آغشته کنید. در ادامه در یک تابه روغن بریزید و اسنک را در آن سرخ کنید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه اسنک سوخاری

  1. اگر پنیر گودا در دسترس نبود می توانید از پنیر پیتزا استفاده کنید.
  2. به جای مرغ می توانید از گوشت چرخ کرده، کالباس، سوسیس و سیب زمینی نیز استفاده کنید.
  3. به جای سس کچاپ از سس مایونز و خردل یا انواع سس های دیگر نیز می توانید استفاده کنید.
1.5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: