پلو عربی را می توان با مواد گوناگونی تهیه کرد که در این دستور از گوشت استفاده شده است. طعم این غذا بسیار متفاوت و جدید است و حتما آن را برای بار دوم نیز امتحان خواهید کرد. پلو عربی امروز در آشمزی طرز تهیه پلو عربی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه پلو عربی

گوشت گوسفندی یا گوسالهبه میزان دلخواه
سیر2 حبه
پیاز2 عدد
لپه1 پیمانه
کشمش2 ق غذا خوری
چوب دارچین، فلفل سیاه، میخک و برگ بوبه میزان لازم
رب گوجه1 ق غذا خوری
سیب زمینیمقداری
برنجبه میزان لازم

طرز تهیه پلو عربی

مرحله اول: خیس کردن برنج

برنج را از قبل پاک کنید و با آب بشورید و بزارید خیس بخورد. گوشت را تکه تکه کنید و با مقداری آب در قابلمه بریزید و به آن فلفل را اضافه کنید و بزارید بپزد.

مرحله دوم: پخت برنج

برنج را در داخل قابلمه بریزید و آب گوشت پخته شده را صاف کرده و به برنج اضافه کنید سپس ادویه های گفته شده را نیز اضافه کنید و وقتی برنج جوش آمد مانند کته آن را دم می گذاریم.

مرحله سوم: تفت دادن پیاز و گوشت

پیاز را پوست کنید و خرد کرده سپس در تابه روغن بریزید و پیاز را در آن سرخ کنید سیر را نیز اضافه کنید. در ادامه گوشت را نیز اضافه کنید و تفت دهید. در ادامه رب را اضافه کنید و مقداری آب بریزید تا رب حل شود و به گوشت رنگ بدهد.

مرحله چهارم: تفت دادن کشمش و لپه

لپه را بشورید و همراه مقداری آب بزارید بپزد. در ادامه در یک تابه روغن بریزید و کشمش را کمی تفت دهید سپس لپه را نیز اضافه کنید و تفت دهید. در ادامه مقداری دارچین و نمک نیز اضافه کنید و گاز را خاموش کنید.

مرحله پنجم: آماده شدن پلو عربی

برای سرو این پلو ابتدا برنج را در ظرف بریزید سپس لپه و کشمش را اضافه کنید در ادامه مخلوط گوشت را نیز اضافه کنید. سیب زمینی را نیز پوست گرفته و با مقداری روغن سرخ کنید و به عنوان دورچین در کنار غذا قرار دهید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه پلو عربی

  1. اگر زمان کافی برای تهیه این غذا را ندارید می توانید گوشت را در زودپز بپزید تا زود تر پخته شود.
  2. اگر از طعم شیرین کشمش در غذا خوشتان نمی آید می توانید این غذا را بدون کشمش نیز تهیه کنید.
  3. برای عطر و رنگ بهتر می توایند از مقداری زعفران دم کرده نیز در تهیه این پلو استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: