پنکیک نوتلا یکی از طعم های پنکیک است که شما می توانید برای تنوع از آن استفاده کنید. این پنکیک می تواند صبحانه خوبی برای کودکانی باشد که علاقه ای به خوردن صبحانه ندارند. مواد مورد نیاز بریا تهیه این پنکیک بسیار ساده و دسترس است و می توانید از آن به عنوان یک صبحانه فوری استفاده کنید. همچنین می توانید این پنکیک را با انواع شکلات و میوه ها نیز میل کنید و لذت ببرید. امروز در آشمزی طرز تهیه پنکیک نوتلا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

پنکیک صبحانه ساده

مواد لازم برای طرز تهیه پنکیک نوتلا

تخم مرغ2 عدد
شکر6 ق غذا خوری
وانیلنوک قاشق
کره یا روغن6 ق غذا خوری
شیر2 لیوان
آرد1 و 3/4 لیوان
پودر کاکائو2 ق غذا خوری
بکینگ پودر2 ق چای خوری
نوتلابه میزان لازم

طرز تهیه پنکیک نوتلا

مرحله اول: تهیه مواد مایع پنکیک

تخم مرغ را در یک کاسه بشکنید و سپس شکر را به کاسه اضافه کنید در ادامه وانیل را نیز بیفزایید و در حد مخلوط شدن با قاشق هم بزنید. سپس روغن یا کره را به همراه شیر به مواد اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله دوم: تهیه مواد خشک پنکیک نوتلا

آرد را در یک کاسه دیگر بریزید و چند مرتبه الک کنید سپس پودر کاکائو الک شده را نیز به آرد اضافه کنید و با قاشق در حد مخلوط شدن هم بزنید سپس بکینگ پودر را اضافه کنید و خوب هم بزنید.

مرحله سوم: پخت پنکیک نوتلا

در ادامه مواد خشک را در چند مرحله به مواد مایع اضافه کنید و هم بزنید. در ادامه تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا گرم شود لازم به ذکر است که نیازی به اضافه کردن روغن نیست. مقدرای از مواد پنکیک را در تابه بریزید سپس مقداری نوتلا به آن اضافه کنید.

مرحله چهارم: تهیه پنکیک

در ادامه درب تابه را برای مدتی ببندید سپس درب را بردارید و ببینید که به طور کامل پنکیک پخته شده است یا خیر. پنکیک شما آماده است نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه پنکیک نوتلا

  1. بعد از اضافه کردن مواد آردی به مواد مایع نباید خیلی مواد پنکیک را هم بزنید چون باعث خمیر شدن پنکیک شما می شود.
  2. بعد از اینکه یک طرف پنکیک پخت آن را برگردانید تا طرف دیگر نیز خوب طلایی شود.
  3. به جای نوتلا می توانید از شکلات سکه ای نیز به روی پنکیک ها استفاده کنید.

دسته بندی شده در: