سوپ گوشت برای سرماخوردگی یکی از گزینه های مناسب برای زمانی است که بدن شما نیاز به تقویت دارد. در این سوپ هم از گوشت که برای بدن نیاز است استفاده شده و هم از سبزیجات که سیستم ایمنی بدن شما را قوی می کند. در تهیه این سوپ از جو دو سر پرک که بسیار مفید نیز استفاده شده است. طعم این سوپ به دلیل استفاده از گوشت در آن بسیار لذیذ است. از این سوپ به عنوان پیش غذا در مراسم و مهمانی های خود نیز می توانید استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه سوپ گوشت برای سرماخوردگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه سوپ گوشت برای سرماخوردگی

گوشتبه میزان دلخواه
رب گوجه فرنگی2 ق غذا خوری
پیاز2 عدد
جو دو سر پرک1 پیمانه
هویج2 عدد
سیب زمینی1 عدد
ورمیشل2 تکه
نمک و فلفل و زردچوبهبه میزان لازم

طرز تهیه سوپ گوشت برای سرماخوردگی

مرحله اول: پخت گوشت برای سوپ

در ابتدا پیاز را پوست کنید و خرد کنید سپس در قابلمه بریزید و با حرارت ملایم کمی تفت دهید تا آب پیاز گرفته شود. در ادامه گوشت را به پیاز اضافه کنید و فلفل و زردچوبه را اضافه کنید در ادامه مقداری آب به قابلمه اضافه کنید و بزارید به مدت یک ساعت بپزد.

مرحله دوم: اضافه کردن هویج و سیب زمینی

وقتی مقداری گوشت پخت جو دو سر پرک را با آب بشورید و به قابلمه اضافه کنید. در ادامه هویج و سیب زمینی را خرد کنید و به قابلمه و سوپ اضافه کنید و بزارید برای مدتی دوباره مواد سوپ بپزد.

مرحله سوم: اضافه کردن ورمیشل

بعد از اینکه مواد خوب پخت رب گوجه فرنگی و نمک را اضافه کنید و هم بزنید تا سوپ رنگ بگیرد سپس ورمیشل ها را کمی خرد کنید و به مواد اضافه کنید و بعد از چند دقیقه گاز را خاموش کنید سوپ شما آماده است و می توانید آن را در ظرف سرو بریزید و میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه سوپ گوشت برای سرماخوردگی

  1. شما می توانید ورمیشل یا جو را نیز حذف کنید اما برای لعاب دار شدن سوپ خوب است از آن ها استفاده کنید.
  2. این سوپ را می توان با قلم نیز تهیه کرد و دیگر از گوشت استفاده نکرد.
  3. از سبزیجات مختلف مانند کرفس و کلم نیز می توانید برای پخت این سوپ استفاده کنید.
4.7/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: