سوپ شلغم با بلغور گندم یکی از سوپ هایی است که شما می توانید در زمان هایی که بیمار هستید و سرماخوردگی دارید برای تقویت بدن و سیستم ایمنی خود استفاده کنید. همچنین از این سوپ می توانید به عنوان پیش غذا در مهمانی های خود استفاده کنید. از این سوپ به عنوان یک وعده سبک برای شام نیز می توان استفاده کرد. امروز در آشمزی طرز تهیه سوپ شلغم با بلغور گندم را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه سوپ شلغم با بلغور گندم

گوشت یا مرغبه میزان دلخواه
هویج1 عدد
شلغم2 عدد
پیاز1 عدد
رب گوجه فرنگی2 ق غذا خوری
جو پرک1/2 لیوان
بلغور گندم1/2 لیوان
نمک، زردچوبه و فلفل سیاهبه مقدار لازم
جعفری خرد شده4 تا 5 ق غذا خوری

طرز تهیه سوپ شلغم با بلغور گندم

مرحله اول: پخت گوشت یا مرغ

پیاز را پوست کنید و خرد کنید سپس در قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم تفت دهید تا پیاز کمی سبک شود سپس گوشت یا مرغ را اضافه کنید و مقداری آب به قابلمه اضافه کنید و درب قابلمه را ببندید و بزارید کمی گوشت پخته شود.

مرحله دوم: اضافه کردن هویج و شلغم

در ادامه هویج را خرد کنید و به سوپ اضافه کنید. بلغور گندم و جو پرک را پاک کنید و با آب بشورید سپس به سوپ اضافه کنید. در ادامه شلغم را با آب بشورید و پوست روی آن را بگیرد و با رنده آن را خرد کنید یا می توایند با چاقو نیز خرد کنید سپس به سوپ اضافه کنید.

مرحله سوم: تهیه سوپ

در این مرحله بعد از اینکه هویج کمی پخت رب را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا سوپ رنگ بگیرد سپس نمک و ادویه های گفته شده را اضافه کنید و بزارید بریا مدتی سوپ بپزد تا طعم بگیرد. چند دقیقه مانده به خاموش کردن گاز جعفری را پاک کنید و بشورید سپس خرد کرده و به سوپ اضافه کنید.

مرحله چهارم: تزیین سوپ شلغم با بلغور گندم

بعد از چند دقیقه گاز را خاموش کنید و سوپ را در ظرف دلخواه خود بریزید و می توانید برای تزیین آن از چند برگ جعفری یا لیموی تازه استفاده کنید سپس میل کنید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه سوپ شلغم با بلغور گندم

  1. شما می توانید بعد از تهیه این سوپ آن را با گوشکوب برقی یا غذاساز به شکل پوره سرو کنید.
  2. شما می توانید برای تهیه این سوپ برخی از مواد حذف و با مواد دیگر جایگزین کنید.
  3. در آخر پخت سوپ می توانید از مقداری زرشک بریا طعم بهتر نیز در سوپ استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: