سوپ سبزیجات رژیمی یکی از سوپ هایی است که افراد دارای رژیم می توانند از آن استفاده کنند به علاوه این سوپ برای افرادی که می خواهند یک وعده شام سبک داشته باشند نیز بسیار مناسب است. این سوپ چون با سبزیجات تهیه می شود و از گوشت در آن استفاده نمی شود می تواند یک غذای مناسب برای افراد گیاهخوار باشد. این سوپ را می توانید در زمان هایی که بیمار هستید یا سرماخوردگی دارید نیز استفاده و میل کنید تا بدن خود را مقاوم کنید. این سوپ را می توانید با نان جو میل کنید تا مقوی تر شود. امروز در آشمزی طرز تهیه سوپ سبزیجات رژیمی را به شما آموزش خواهیم دادهمراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه سوپ سبزیجات رژیمی

پیاز1 عدد
سیب زمینی200 گرم
کلم بروکلی350 گرم
سیر1 حبه
کرفسچند شاخه
نمک و فلفلبه میزان لازم

طرز تهیه سوپ سبزیجات رژیمی

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم برای تهیه سوپ

پیاز را پوست کنید و با چاقو خلالی خرد کنید سپس در یک قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا آب پیاز ها گرفته شود سپس مقداری آب به قابلمه اضافه کنید در ادامه سیب زمینی را پوست کنید و خرد کنید سپس به قابلمه اضافه کنید.

مرحله دوم: پخت مواد لازم برای تهیه سوپ سبزیجات رژیمی

درب قابلمه را روی قابلمه قرار دهید و بزایرد بریا مدتی مواد بپزد. سیر را پوست کنید و رنده کنید و همراه کلم بروکلی خرد شده به قابلمه اضافه کنید تا پخته شوند. کرفس را نیز بشورید و کمی ریز کنید و به قابلمه بیفزایید.

مرحله سوم: تهیه سوپ سبزیجات رژیمی

بعد از مدتی نمک و فلفل را به سوپ اضافه کنید و درب قابلمه را نیمه باز بزارید و بعد از مدتی گاز را خاموش کنید. سوپ رژیمی خوشزه شما آماده است و می توانید میل کنید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه سوپ سبزیجات رژیمی

  1. در تهیه این سوپ می توانید از رب و گوجه نیز استفاده کنید که در این صورت یک سوپ قرمز رنگ خواهید داشت.
  2. بعد از پخت می توانید وقتی کمی سوپ خنک شد آن را در غذاساز بریزید و به شکل پوره در بیاورید یا می توانید با گوشکوب برقی آن را له و پوره کنید.
  3. از هویج و دیگر سبزیجات نیز در تهیه این سوپ می توانید استفاده کنید و حتی می توانید برخی مواد را حذف کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: