ترشی پیاز قرمز یکی از انواع ترشی هایی است که شما می توانید در خانه تهیه کنید. از این ترشی برای دورچین غذاهای مختلف نیز می توانید استفاده کنید و که می تواند سفره شما را جذاب و زیباتر کند. این ترشی در مدت زمان کمی قابل استفاده است و می توانید از آن استفاده کنید. ترشی همراه با غذا می تواند باعث هضم و بهبود گوارش شود که همچنین می تواند یک چاشنی خوب برای غذای شما باشد. از خواص پیاز می توان به خاصیت ضد میکروبی و تقویت سیستم ایمنی اشاره کرد. این ترشی را به صورت کامل و یا خرد شده نیز تهیه می کنند که رنگ قرمزی دارد. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی پیاز قرمز را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ترشی پیاز قرمز

پیاز قرمز1 کیلو
سرکه قرمز2 پیمانه
آبمقداری
سیرچند جبه
نمک و فلفلبه میزان لازم

طرز تهیه ترشی پیاز قرمز

مرحله اول: آماده کردن پیاز ها

پیاز ها را با چاقو پوست کنید و در یک ظرف بریزید و با مقداری آب بشورید سپس بعد از خشک شدن با چاقو به شکل خلالی خرد کنید البته می توانید این کار را انجام نداده و به صورت درسته از پیاز ها استفاده کنید و فقط یک برش کوچک در آن ایجاد کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن سرکه

پیاز ها را در یک شیشه تمیز درب دار بریزد سپس سیر را پوست کنید و خرد کنید به شیشه اضافه کنید. در ادامه نمک و فلفل را اضافه کنید. سرکه قرمز را همراه آب به شیشه اضافه کنید و کمی هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه ترشی پیاز قرمز

درب شیشه را محکم ببندید و به مدت 12 ساعت شیشه را به صورت عکس قرار دهید تا هوای اضافی آن خارج شود سپس به مدت چند روز ترشی را در محیط خشک و خنک نگهداری کنید تا ترشی آماده مصرف شود نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه ترشی پیاز قرمز

  1. اگر می خواهید ترشی شما تند تر باشد می توانید از مقداری فلفل سبز تند نیز استفاده کنید.
  2. اگر می خواهید ترشی پیاز شما ملایم باشد می توانید از یک تکه نبات نیز برای خنثی کردن ترشی سرکه استفاده کنید.
  3. در تهیه ترشی پیاز قرمز از ادویه های دلخواه مانند پودر پابریکا و… نیز می توانید استفاده کنید.
  4. سیر قابل حذف می باشد و می توانید از مقداری سبزی معطر نیز استفاده کنید.
1.5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: