ترشی بچه بلال یکی از انواع ترشی های خوشمزه است که شما می توانید همراه غذا آن را میل کنید. از این ترشی می توانید در تهیه سالاد و دورچین غذاهای خود استفاده کنید. به این ترشی بیبی کورن نیز می گویند که یک ترشی بسیار جذاب و خاص است. از این ترشی در مهمانی ها و مجالس خود نیز می توانید برای زیبا تر کردن سفره خود نیز استفاده کنید. بلال دارای خواصی مانند حفاظت از قلب، سلامت پوست و… را دارا می باشد. شما باید در استفاده از هر نوع ترشی توجه داشته باشید که نباید از مقدار بی رویه ترشی استفاده کرد و به میزان مناسب و کمی باید از آن استفاده کرد. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی بچه بلال را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ترشی بچه بلال

بچه بلال500 گرم
فلفل سبز5 عدد
سیرچند حبه
نمک و فلفل سیاهبه میزان لازم
سرکه2 لیوان

طرز تهیه ترشی بچه بلال

مرحله اول: آماده کردن بلال ها

ابتدا پوست و موی بچه بلال ها را جدا کنید و بلال ها را در یک شیشه تمیز و خشک درب دار بریزید سپس به آن فلفل سبز های شسته شده را اضافه کنید. در ادامه سیر را پوست کنید و کمی خرد کنید در ادامه سیر را نیز به بچه بلال ها اضافه کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن سرکه

نمک و فلفل سیاه را نیز به ترشی اضافه کنید سپس سرکه را نیز به شیشه اضافه کنید و اگر غلظت سرکه زیاد بود مقداری آب نیز به آن اضافه کنید تا از ترشی و تیزی سرکه کاسته شود.

مرحله سوم: تهیه ترشی

درب شیشه را ببندید و شیشه را برعکس کنید تا به مدت 12 ساعت به این صورت بماند تا هوای اضافی آن گرفته شود و بیشتر قابل نگهداری باشد. سپس شیشه را در محیط خشک و خنک قرار دهید تا به مدت تقریبا 5 تا 7 روز باقی بماند و ترشی شما آماده شود یا به اصطلاح پخته شود.

فوت و فن های طرز تهیه ترشی بچه بلال

  1. اگر بچه بلال های شما کمی بزرگ و درشت تر است بهتر است کمی با آب بزارید بجوشد و بخار پز شود البته حواستان باشد که خیلی نپزد.
  2. حواستان باشد که تمام مواد را بعد از شستن به خوبی خشک کنید سپس در شیشه قرار دهید.
  3. از مقداری سبزی معطر مخصوص ترشی نیز می توایند در تهیه این ترشی خوشمزه استفاده کنید.

Rate this post

دسته بندی شده در: