شیره سیب یکی از انواع شیره ها است که بسیار مقوی است. از خواص این شیره می توان به تصفیه خون، جلوگیری از کم خونی، خاصیت آنتی اکسیدانی و بسیاری خواص دیگر اشاره کرد. از این شیره می توانید در تهیه حلوا نیز استفاده کنید همچنین می توایند از آن در صبحانه با نان استفاده کنید. با استفاده از این شیره می توانید یک نوشیدنی خوب نیز تهیه کنید به این صورت که مقداری از آن را با آب ترکیب و میل کنید. شیره به دلیل داشتن طبع گرم برای افراد دارای دردهای مفصلی و استخوانی و همچنین افراد میانسال نیز می تواند بسیار مفید باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه شیره سیب را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه شیره سیب

سیببه میزان دلخواه
آببه میزان لازم

طرز تهیه شیره سیب

مرحله اول: آماده کردن سیب ها

ابتدا سیب ها را با آب به خوبی بشورید و در آبکش بریزید تا آب آن گرفته شود. در ادامه با چاقو سیب ها را به چهار قسمت تقسیم کنید و با چاقو هسته و قسمت اضافی سیب را جدا کنید و دور بریزید. اگر قسمتی از سیب خراب است حتما با چاقو آن قسمت را جدا کنید.

مرحله دوم: پخت و له کردن سیب ها

سیب های خرد شده را در یک قابلمه بریزید و تا جایی که به خوبی روی سیب ها پوشیده شود آب بریزید و درب قابلمه را قرار دهید تا سیب ها بپزد و نرم شود. بعد از پخت سیب ها آن را از قابلمه خارج کنید و در غذاساز یا مخلوط کن بریزید تا له شوند.

مرحله سوم: تهیه شیره سیب

در ادامه سیب ها را از مخلوط کن خارج کنید و در یک پارچه تمیز بریزید و آن را فشار دهید تا آب سیب از هم جدا شود. سپس آب سیب را در قابلمه بریزید و گاز را روی حرارت ملایم قرار دهید تا شیره بپزد و سفت شود. وقتی شیره به غلظت خوبی رسید گاز را خاموش کنید و صبر کنید تا کمی سرد شود نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه شیره سیب

  1. برای عطر و طعم بهتر شیره سیب می توانید در هنگام پخت سیب ها چند تکه چوب دارچین به قابلمه اضافه کنید و بعد از پخت آن را دور بریزید.
  2. برای شفاف تر شدن شیره در هنگام جوشیدن و غلیظ شدن آن با قاشق کف روی شیره را جدا کنید.
  3. برای پخت سیب و شیره باید حرارت گاز ملایم باشد.
4/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: