مارمالاد زرشک را می توانید مانند مربا با نان در وعده صبحانه استفاده کنید. همچنین می توانید از آن برای فیلینگ شیرینی ها و انوع دسر ها استفاده کنید. مزه این مارمالاد ملس است از این رو طرفذاران زیادی دارد. از خواص زرشک می توان به تنظیم کننده فشار خون، کمک به کاهش وزن، پاکسازی کبد، شفاف کننده پوست و … اشاره کرد. امروز در آشمزی طرز تهیه مارمالاد زرشک را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طزر تهیه مارمالاد زرشک

زرشک تازه500 گرم
شکر300 تا 400 گرم
جوهر لیمو1/4 ق چای خوری
گلاب1/4 لیوان
پودر ژلاتین1 ق چای خوری

طرز تهیه مارمالاد زرشک

مرحله اول: پوره کردن زرشک

زرشک را ابتدا با آب بشورید سپس شکر را در یک قابلمه ریخته و زرشک را نیز به آن اضافه کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید. با استفاده از گوشکوب برقی زرشک ها را پوره و له کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن سایر مواد

جوهر لیمو را به مواد مارمالاد اضافه کنید و هم بزنید. به مدت 10 دقیقه روی شعله قرار دهید تا به یک غلظتی برسد. در ادامه پودر ژلاتین را با 1/4 لیوان آب ترکیب کرده و روی حرارت بخار کتری در حال جوش قرار دهید تا بنماری شود.

مرحله سوم: پخت مارمالاد

پودر ژلاتین را به مواد بیفزایید و مقدرای هم بزنید و 10 دقیقه زمان دهید تا به غلظت مناسبی برسد. توجه داشته باشید که نباید خیلی غلظت داشته باشد چون بعد از خنک شدن نیز مقداری غلیظ تر خواهد شد.

فوت و فن های طرز تهیه مارمالاد زرشک

  1. استفاده از گلاب اختیاری است و فقط باعث بیشتر شدن عطر مارمالاد شما می شود.
  2. اگر زرشک تازه در دسترس نبود می توانید زرشک را با اب برای چند ساعت خیس کنید تا مقداری تازه شود.
  3. به جای جوهر لیمو می توانید از چند قطره آب لیموی تازه نیز برای تهیه این مارمالاد استفاده کنید تا مانع شکرک زدن مارمالاد شود.
  4. توجه داشته باشید که برای حل کردن ژلاتین باید حتما از آب سرد استفاده کنید در این صورت به خوبی حل نمی شود.
  5. شما می توانید پودر ژلاتین را از دستور حذف کنید اما استفاده از پودر ژلاتین باعث غلیظ تر شدن مارمالاد شما می شود.
  6. میزان شکر گفته شده در دستور تقریبی است و بستگی به میزان ترشی زرشک شما دارد به همین دلیل می توانید مقدار شکر را بر حسب سلیقه خود کم یا زیاد کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: