بیورینگ بادمجان یکی از پیش غذا های ساده و در عین حال خوشمزه ای است که شما می توانید تهیه کنید. اگر شما هم از بادمجان خوشتان می آید باید حتما این غذا را باید امتحان کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه بیورینگ بادمجان را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بیورینگ بادمجان

بادمجان6 عدد
سینه مرغ1 عدد
گردو خرد شده1 پیمانه
جعفری خرد شده1 پیمانه
سیب زمینی متوسط4 عدد
کنجد1 ق مربا خوری
سیر1 حبه
سس مایونز3 ق غذا خوری
ماست3 ق غذا خوری
نمکف فلفل و زعفرانبه میزان لازم

طرز تهیه بیورینگ بادمجان

مرحله اول: سرخ کردن بادمجان

بادمجان ها را پوست کرده و ورقه ای خرد کنید سپس بادمجان ها را در مخلوط آب و نمک قرار دهید تا تلخی بادمجان از بین برود. در ادامه بادمجان ها را با دستمال خشک کرده و در یک تابه روغن بریزید و بادمجان ها را در تابه سرخ کنید. سیب زمینی ها را پوست کرده و با رنده درشت خلالی ریز کنید.

مرحله دوم: تفت دادن مواد لازم

جعفری را نیز پاک کرده و بشورید سپس خرد کنید. سینه مرغ را نیز به شکل حبه ای خرد کنید و با نمک و فلفل و همچنین زعفران مرغ را مزه دار کنید. سیب زمینی های خرد شده را چند بار بشورید و در یک تابه ریخته و مقداری با روغن تفت دهید.

مرحله سوم: پخت مرغ

سینه های مرغ مزه دار شده را در یک تابه بریزید و به آن روغن اضافه کنید و مقداری تفت دهید سپس درب تابه را گذاشته مرغ بپزد. بادمجان های سرخ شده را ریز خرد کنید و به سینه مرغ پخته شده اضافه کنید. سیر را نیز خرد کرده و همراه گردو خرد شده به مواد اضافه کنید و مواد را داخل یک کاسه بریزید و ترکیب کنید.

مرحله چهارم: اضافه کردن سایر مواد

در این مرحله جعفری خرد ضشده و کنجد را اضافه کرده و خوب هم بزنید. در آخر سس مایونز و ماست را بیفزایید و با قاشق هم بزنید تا مخلوط شوند. در ادامه مواد تهیه شده را در ظرف سرو ریخته و سیب زمینی ها را دور تا دور آن بریزید سپس نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه بیورینگ بادمجان

  1. کنجد و گردو قابل حذف است و می توانید از آن ها استفاده نکنید.
  2. بعد از سرخ کردن بادمجان ها می توانید با استفاده از یک دستمال کاغذی روغن اضافی آن ها را بگیرید.
  3. برای تزیین روی بیورینگ بادمجان می توانید از پیاز داغ و جعفری خرد شده استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: