کبه برنجی یکی از غذاهای عربی خوشمزه است که شما می توانید وقتی برنج اضافه داشتید یا برنج شما شفته شده بود آن را تهیه کنید و برنج را دور نریزید. از کبه به عنوان یک فینگرفود در جشن های تولد و سایر مهمانی های خود نیز می توانید استفاده کنید و لذت ببرید. امروز در آشمزی طرز تهیه کبه برنجی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کبه برنجی

برنج ایرانی2 پیمانه
سیب زمینی بزرگ1 عدد
نمک و زردچوبهبه میزان لازم

مواد لازم برای تهیه مواد میانی

گوشت چرخ کرده250 گرم
پیاز بزرگ1 عدد
رب گوجه1 ق غذا خوری
زردچوبه و فلفل و نمککمی
زرشکمقداری
گشنیز، جعفری و شوید خشک خرد شده2 ق غذا خوری

طرز تهیه کبه برنجی

مرحله اول: پخت سیب زمینی و برنج

ابتدا در یک قابلمه برنج های شسته شده را همراه مقدرای آب بریزید و به آن زردچوبه و نمک اضافه کنید. سیب زمینی را نیز پوست کرده و خرد کنید و به قابلمه اضافه کنید و قابلمه را روی گاز قرار دهید تا مواد بپزد.

مرحله دوم: تهیه مواد میانی

پیاز را پوست کرده و خرد کنید سپس در یک تابه مقداری روغن ریخته و پیاز را در آن سرخ کنید تا سبک شود. گوشت چرخ کرده را به پیاز اضافه کنید و تفت دهید. ادویه های گفته شده را بیفزایید و وقتی مقداری تفت خورد رب را اضافه کنید و بزارید تفت بخورد تا رنگ آن باز شود. زرشک و سبزی های معطر را نیز اضافه کنید و خوب مخلوط و تفت دهید.

مرحله سوم: سرخ کردن کبه برنجی ها

وقتی برنج و سیب زمینی خوب پخت و آبی در آن باقی نماند با استفاده از گوشکوب برقی مواد را خوب له و پوره کنید. از این خمیر تهیه شده مقداری برداشته و در دست خود پهن کنید و از مواد میانی در آن قرار داده و به شکل بیضی آن را جمع کنید. در یک قابلمه روغن بریزید و بزایرد داغ شود سپس کبه ها را در آن سرخ کنید.

فوت و فن های طرز تهیه کبه برنجی

  1. برای تهیه مواد میانی به دلخواه می توانید گردو خرد شده یا خلال بادام نیز اضافه کنید.
  2. با استفاده از مخلوط آب و یک قاشق آرد و نشاسته می توانید ترک های روی کبه را بگیرید.
  3. برای سرخ کردن نیز باید روغن ابتدا خیلی داغ شود سپس مواد را اضافه کنید تا جذب روغن کمتر شود.
Rate this post

دسته بندی شده در: