پودینگ چیا یکی از پودینگ های سالم و مفید است که برای رفع عطش در تابستان نیز مناسب است. طرز تهیه این پودینگ بسیار ساده و راحت است و فوری تهیه می شود. از خواص چیا می توان به بهبود سلامت اعصاب، تقویت استخوان ها، کنترل فشار خون و… اشاره کرد. از این پودینگ می توانید به عنوان دسر یا یک صبحانه سالم و رژیمی استفاده کنید. حتی زمانی که گرسنه بودید از این پودینگ می توانید به عنوان یک میان وعده مقوی استفاده کنید و احساس سیری کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه پودینگ چیا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه پودینگ چیا

دانه چیا1/2 پیمانه
شیر1 پیمانه
عسل3 ق غذا خوری
موز2 عدد

طرز تهیه پودینگ چیا

مرحله اول: ترکیب کردن شیر و چیا

در یک کاسه شیر را بریزید سپس به آن دانه چیا اضافه کنید و هم بزنید. این ترکیب را به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید تا دانه های چیا حجم بگیرد.

مرحله دوم: پوره کردن موز

موز را پوست کرده و با چنگال له و پوره مانند کنید. این کار را می توایند با گوشکوب برقی نیز انجام دهید. در ادامه موز پوره شده را به ترکیب چیا و شیر اضافه کنید و با استفاده از یک قاشق آن را مخلوط کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن عسل

عسل را نیز به پودینگ اضافه کنید و دوباره مواد را به خوبی هم زده و در ظرف سرو بریزید سپس در یخچال قرار دهید تا برای مدتی در یخچال بماند و مقدرای سفت شود سپس نشو جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه پودینگ چیا

  1. به جای دانه چیا می توانید از تخم شربتی نیز برای تهیه این پودینگ استفاده کنید چون این دانه ها تقریبا شبیه به هم هستند.
  2. برای تزیین روی این پودینگ می توانید از پودر نارگیل و موز های حلقه شده استفاده کنید.
  3. می توانید در وسط این پودینگ از میوه های مختلف مانند موز، توت فرنگی و تمشک استفاده کنید.
  4. در تهیه این پودینگ می توانید از مقداری پودر کاکائو استفاده کنید تا یک پودینگ شکلاتی چیا داشته باشید.
  5. اگر می خواهید پودینگ شما کم شیرین باشد می توانید عسل را از دستور حذف کنید چون خود موز باعث مقداری شیرینی در پودینگ شما می شود.
  6. میزان چیایی که استفاده می کنید بستگی به خودتان دارد و می توانید این مقدار را کم یا زیاد کنید.
2.5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: