بستنی حصیری یکیی از بستنی های سنتی ایرانی است که بسیار محبوب است. طعم خوب و شادی آور بستنی باعث شده این خوراکی بسیار پر طرفدار باشد. شما می توانید با استفاده از این دستور به راحتی یک بستنی سنتی حصیری در خانه تهیه و از آن لذت ببرید. امروز در آشمزی طرز تهیه بستنی حصیری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بستنی حصیری

شیر پر چرب1 لیتر
شکر1 لیوان سر پر
ثعلب1 ق چای خوری
گلاب1/2 فنجان
وانیل1/4 ق چای خوری
زعفران دم کرده1 ق غذا خوری
نان بستنیبه میزان لازم

طرز تهیه بستنی حصیری

مرحله اول: ترکیب کردن شکر و شیر به همراه ثعلب

ابتدا شکر را در یک کاسه بریزید و به آن ثعلب را اضافه کنید و هم بزنید. در یک قابلمه شیر را بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید سپس به آن ترکیب شکر و ثعلب را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا شکر در شیر به خوبی حل شود.

مرحله دوم: اضافه کردن زعفران و وانیل

در این مرحله گلاب را به مواد افزوده تا مقداری به غلظت برسد سپس از روی گاز بردارید و به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. به یک قسمت وانیل اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شوند. به قسمت دوم نیز زعفران دم کرده بیفزایید و مخلوط کنید. مواد را به صورت جداگانه در دو ظرف در بسته بریزید و به مدت 45 دقیقه در فریزر قرار دهید.

مرحله سوم: قرار دادن بستنی در فریزر

بعد از 45 دقیقه مواد را با قاشق هم بزنید و دوباره به مدت 45 دقیقه در فریزر قرار دهید و این کار را 5 الی 6 بار انجام دهید. در یک قالب کیسه فریزر پهن کرده و یک طرف آن را مواد زعفرانی بریزید و طرف دیگر را با مواد وانیلی پر کنید و به مدت یک شب در فریزر قرار دهید تا به خوبی سفت شود. بعد از تهیه بستنی را برش زده و در بین دو نان حصیری قرار دهید و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه بستنی حصیری

  1. در هنگام قرار دادن بستنی در فریزر می توانید از مقداری خلال پسته و خامه جامد نیز در بستنی استفاده کنید.
  2. اگر در تهیه این بستنی از شیر پر چرب محلی استفاده کنید بهتر است.
  3. شما می توانید وانیل یا زعفران را حذف کرده و به جای آن از پودر کاکائو استفاده کنید تا یک بستنی شکلاتی حصیری داشته باشید.
2/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: