دسر کاپوچینو یکی از دسر های متفاوت است که شما می توانید به راحتی آن را تهیه و برای پذیرایی استفاده کنید. این دسر شامل سه لایه است که در لایه اول از بیسکوییت و در لایه دو از کاپوچینو به همراه سایر مواد استفاده می شود. همچنین لایه سوم از سس شکلاتی تهیه می شود که در دستور طرز تهیه آن گفته شده است. امروز در آشمزی طرز تهیه دسر کاپوچینو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باششید.

مواد لازم برای طرز تهیه دسر کاپوچینو

شیر3 و 1/2 لیوان
نشاسته ذرت1/2 لیوان
شکر1/2 لیوان
خامه صبحانه200 گرم
پودر کاپوچینو4 بسته
کره50 گرم
بیسکوییت1 بسته

مواد لازم برای تهیه سس شکلاتی

شکلات تلخ یا شیرین120 گرم
خامه صبحانه100 گرم
شیر3 ق غذا خوری

طرز تهیه دسر کاپوچینو

مرحله اول: ترکیب کردن مواد

ابتدا شیر را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا مقداری ولرم شود سپس نشاسته را اضافه کنید و سریع هم بزنید تا نشاسته گلوله نشود. شکر و کره را به مواد بیفزایید و مقداری هم بزنید سپس پودر کاپوچینو را از بسته خارج کرده و به مواد اضافه کنید در ادامه خامه صبحانه را افزوده و خوب مواد را ترکیب کنید. وقتی مواد به غلظتی شبیه به فرنی رسید گاز را خاموش کنید.

مرحله دوم: ریختن مواد در ظرف و تهیه سس شکلاتی

در ته ظرف دلخواه بیسکوییت ها را خرد کرده و بچینید سپس مواد تهیه شده را روی آن ریخته و با قاشق روی آن را صاف کنید. برای تهیه سس شکلاتی ابتدا شکلات و خامه را در یک قابلمه بریزید و آن را روی حرارت بخار کتری قرار داده و هم بزنید تا مواد آب شود. در ادامه شیر را کم کم اضافه کنید و وقتی مواد خوب ترکیب شد از روی گاز بردارید.

مرحله سوم: آماده شدن دسر کاپوچینو

سس شکلاتی تهیه شده را روی مواد لایه دوم بریزید و صبر کنید تا مقداری سرد شود سپس روی آن را به دلخواه تزیین کنید.

فوت و فن های طرز تهیه دسر کاپوچینو

  1. برای تزیین روی این دسر می توانید خامه قنادی را هم زده تا فرم بگیرد سپس در قیف قنادی ریخته و با ماسوره دلخواه روی دسر پایپ کنید.
  2. شما می توانید این دسر را در یخچال قرار داده سپس به صورت سرد سرو کنید.
  3. شما می توانید لایه سس شکلاتی را حذف کنید و این دسر را در دو لایه تهیه کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: