نان مارمالادی یکی از نان های طعم دار است که تقریبا روش تهیه ان مانند تهیه نان های شکلاتی است. بافت این نان نرم و پنبه ای است و می توانید از آن در وعده صبحانه و عصرانه استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه نان مارمالادی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه نان مارمالادی

شیر1 لیوان یا 200 میلی
شکر1/4 لیوان یا 50 گرم
خمیر مایه خشک فوری2 ق چای خوری
نمک1/2 ق چای خوری
تخم مرغ1 عدد
کره50 گرم
آرد2 و 1/2 لیوان یا 3 لیوان یا 300 گرم

مواد لازم برای تهیه مواد میانی

گردو80 گرم
مارمالاد180 گرم

طرز تهیه نان مارمالادی

مرحله اول: تهیه خمیر نان

شیر و خمیر مایه را همراه شکر در یک کاسه بریزید و هم بزنید. به مدت 10 دقیقه استراحت دهید تا خمیر مایه عمل بیاید. تخم مرغ را شکسته و همراه کره به مواد اضافه کنید. نمک را نیز بیفزایید سپس آرد را کم کم اضافه کنید و خمیر را با دست هم بزنید تا یک خمیر لطیف و منسجم تهیه شود.

مرحله دوم: اضافه کردن مارمالاد و گردو به نان

روی خمیر را با یک نایلون پوشانده و به مدت یک ساعت به آن استراحت دهید. بعد از استراحت خمیر را به قسمت های مساوی تقسیم کنید و در وسط هر کدام مارمالاد و گردو قرار دهید سپس نان ها را در قالب چرب شده قرار دهید. روی نان ها را بپوشانید و به مکدت 20 الی 25 دقیقه به آن استراحت دهید.

مرحله سوم: پخت نان در فر

بعد از استراحت یک تخم مرغ را شکسته و هم بزنید سپس با فرچه قنادی روی نان ها را با زرده رومال کنید و در فر با دمای 180 درجه به مدت 20 دقیقه قرار دهید تا نان به خوبی بپزد و روی ان طلایی شود.

فوت و فن های طرز تهیه نان مارمالادی

  1. روی این نان را می توانید قبل از قرار دادن در فر مقداری کنجد بپاشید یا می توانید بعد از پخت نان مقداری پودر قند الک شده روی آن بریزید.
  2. شما می توانید گردو را حذف کرده و از مغزیجات دیگری نیز استفاده کنید.
  3. به جای مارمالاد می توانید از مربا با طعم دلخواه نیز استفاده کنید.
  4. اگر روی نان بعد از پخت به خبوی طلایی نشده بود می توانید به مدت 5 دقیقه گریل را روشن کرده تا روی نان طلایی و خوش رنگ شود.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: