نان نارگیلی یک نان محبوب برای صبحانه است که با استفاده از مواد ساده ای قابل تهیه است. در مغز این نان از نارگیل و عسل استفاده می شود که این نان را متفاوت تر می کند. امروز در آشمزی طرز تهیه نان نارگیلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه نان نارگیلی

مایه خمیر فوری1 ق چای خوری
آب1/2 پیمانه
شکر1/4 پیمانه سر خالی
نمک1/8 ق چای خوری سر خالی
روغن مایع1/4 پیمانه
تخم مرغ2 عدد
آرد2 الی 3 پیمانه

مواد لازم برای تهیه مواد میانی

پودر نارگیل1 پیمانه
کره3 ق سوپ خوری
عسل5 ق سوپ خوری

طرز تهیه نان نارگیلی

مرحله اول: تهیه خمیر مایه

آب ولرم را در یک کاسه بریزید و به آن خمیر مایه و 1 قاشق چای خوری شکر اضافه کنید و هم بزنید. یک درب روی کاسه قرار دهید و به مدت 5 دقیقه اجازه دهید عمل بیاید. در یک کاسه دیگر باقی شکر را ریخته و به آن روغن و نمک را اضافه کنید.

مرحله دوم: تستراحت دادن به خیمر

1 و 1/2 تخم مرغ را به مواد اضافه کرده و هم بزنید سپس خمیر مایه را اضافه کرده و مخلوط کنید. آرد الک شده را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا جایی که یک خمیر منسجم تهیه شود که به دست نچسبد. حدود 5 تا 7 دقیقه خمیر را ورز دهید سپس یک ظرف را چرب کرده و خمیر را در آن قرار دهید و روی آن را بپوشانید و صبر کنید تا حجم خمیر دو برابر شود.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی

برای تهیه مواد میانی ابتدا پودر نارگیل و کره را همراه عسل در غذاساز یا میکسر بریزید و ترکییب کنید تا خمیری شود. خمیر استراحت داده شده را به ده قسمت تقسیم کنید و به شکل بیضی دربیاورید. مواد میانی را نییز به ده قسمت تقسیم کرده و بیضی شکل کنید و داخل خمیر نان قرار دهید.

مرحله چهارم: پخت نان در فر

نان ها را در سینی فر چرب شده قرار دهید و با باقی مانده تخم مرغ روی نان را رومال کنید و در فر از قبل گرم شده با دمای 175 درجه به مدت 20 دقیقه قرار دهید تا به خوبی بپزد سپس نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه نان نارگیلی

  1. برای تزیین روی نان می توانید قبل از قرار دادن نان در فر مقداری پودر نارگیل روی آن بپاشید سپس در فر قرار دهید.
  2. اگر می خواهید روی نان نارگیلی شما طلایی تر شود می توانید 5 دقیقه آخر پخت مقداری گریل را روشن کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: