نان بروتچن به نان های بسیار کوچکی گفته می شود که اصالتی آلمانی دارد در نقاط مختلف آلمان با اسم و اشکال مختلف تهیه و عرضه می شود. این نان را برای ساندویچ ها و همچنین برای همبرگر و برای صبحانه نیز استفاده می کنند. این نان دارای لایه رویی برشته و مغزی نرم می باشد که به دلیل سفیده تخم مرغی است که به عنوان رو مال برای این نان استفاده می شود. این نان در زمان پخت عطر غیر قابل توصیفی دارد. امروز تصمیم داریم تا طرز تهیه نان بروتچن آلمانی را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز برای نان بروتچن آلمانی:

آرد سفید310 گرم
آب250 گرم
خمیر مایه1 قاشق غذا خوری
سفیده تخم مرغ2 عدد
روغن2 قاتشق غذا خوری
شکر1 قاشق چای خوری
نمک1 قاشق چای خوری
سفیده تخم مرغ برای رو مال1 عدد

طرز تهیه نان بروتچن آلمانی خانگی با خمیر مایه:

مرحله اول آماده سازی خمیر مایه:

ابتدا خمیر مایه، شکر و 50 گرم از آب را که ولرم است مخلوط کرده درب آن را بسته و اجازه دهید تا در جای تقریبا گرمی به عمل آید.

مرحله دوم آماده سازی سفیده های تخم مرغ:

سفیده های تخم مرغ را در ظرف تمیز و خشکی ریخته و با همزن تا جایی مخلوط کنید که حالت خامه فرم گرفته شود و اگر کاسه را برگردانید از داخل ظرف بیرون نریزد.

مرحله سوم افزودن خمیر مایه:

حالا که تخم مرغ به این مرحله رسید نیمی از آرد ، نمک، روغن و خمیر مایه عمل آمده را به آن افزوده و به مدت 2 دقیقه دیگر مخلوط کنید.

مرحله چهارم افزودن آرد:

در این مرحله باقی مانده آرد را به خمیر اضافه کرده و دیگر با دست ورز دهید تا خمیر منسجم و خوبی بدست بیاید و بعد خمیر را روی میز کار گذاشته و به 8 تا 10قسمت مساوی تقسیم کنید.

مرحله پنجم آماده سازی خمیر برای پخت:

خمیر های تقسیم بندی شده را به شکل دلخواه آماده کرده و داخل سینی مخصوص پخت قرار دهید و به مدت 2 ساعت به خمیر ها استراحت دهید تا حجم آنها دو برابر شود. بعد از گذشت این زمان با یک چاقو روی خمیر را برشی ایجاد کنید و روی نان ها را با سفیده تخم مرغ رو مال می زنیم ظرف را داخل فر قرار دهید.

مرحله ششم پخت نان بروتچن:

حالا داخل سینی موجود در فر گرم شده با 220 درجه سانتی گراید یک تکه یخ قرار دهید و بعد سینی حاوی خمیر را داخل فر بگذارید بعد از گذشت حدودا 20 دقیقه نان ترد بروتچن ما آماده است فقط زمان دهید تا خنک شود و بعد نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه نان بروتچن :

  1. از خمیر مایه تازه استفاده کنید تا به عمل بیاید.
  2. آرد را قبل از استفاده حتما الک کنید.
  3. زمانی که شکاف روی سطح نان کاملا باز شد و روی نان طلایی شد نان کاملا پخته شده است.

Rate this post

دسته بندی شده در: