کاپ کیک زردآلو یکی از کاپ کیک های تابستانی و خوشمزه است که با استفاده از زردآلو تهیه می شود. از خواص زردآلو می توان به تقویت سیستم ایمنی، کاهش التهاب، بهبود سلامت چشم و…اشاره کرد. امروز در آشمزی طرز تهیه کاپ کیک زردآلو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کاپ کیک زردآلو

تخم مرغ2 عدد
شکر1/2 پیمانه
وانیل1 ق چای خوری
روغن2/4 پیمانه
شیر2/4 پیمانه
زعفرانکمی
آرد1 و 1/2 پیمانه
بکینگ پودر1 ق چای خوری
شکر قهوه ای برای شیرین کردن زردآلو هامقداری
زردآلو6 عدد

طرز تهیه کاپ کیک زردآلو

مرحله اول: تهیه مواد مایع

ابتدا تخم مرغ ها را شکسته و به آن شکر و وانیل را اضافه کنید. با دور تند همزن برقی به خوبی مواد را به مدت 4 الی 5 دقیقه هم بزنید تا به خوبی ترکیب شوند. روغن و شیر را اضافه کرده سپس زعفران دم کرده را بیفزایید و دوباره با دور کند همزن هم بزنید تا مواد مخلوط شوند.

مرحله دوم: اضافه کردن مواد خشک

آرد را در یک کاسه ریخته و سه بار الک کنید سپس بیکینگ پودر را به آن اضافه کنید و مخلوط کنید و در ادامه این ترکیب را روی کاسه حاوی مواد مایع اضافه کنید و با قاشق مواد را به آرامی ترکیب کنید. زردآلو ها را شسته و هسته آن را جدا کنید سپس آن را با چاقو ریز خرد کنید و در ادامه شکر قهوه را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: پخت کاپ کیک در فر

مواد کاپ کیک را در کپسول های مخصوص کاپ کیک ریخته و مقداری از کپسول را خالی بزارید سپس با قاشق از زردآلو های خرد شده روی آن بریزید و کپسول ها را در فر با دمای 200 درجه به مدت 15 دقیقه قرار دهید. سپس 15 دقیقه دیگر بزارید کاپ کیک با دمای 170 درجه بپزد. کاپ کیک شما آماده است و می توانید میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه کاپ کیک زردآلو

  1. اگر زردآلو ها شیرین بود نیازی به اضافه کردن شکر به آن ها نیست.
  2. برای تزیین روی این کاپ کیک می توانید قبل از قرار دادن کاپ کیک ها در فر مقداری خلال پسته روی آن ها بریزید.
  3. می توانید برای تزیین روی کاپ کیک از مقداری خامه فرم گرفته استفاده کنید و بعد از پخت کاپ کیک روی آن پایپ کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: