کرپ سبزیجات یکی از کرپ های سالم و در عین حال خوشمزه است که با استفاده از سبزیجات و مواد آردی تهیه می شود. از این کرپ به عنوان میان وعده یا صبحانه می توانید استفاده کنید. این کرپ برای افراد دارای رژیم ورزشکار و افراد گیاهخوار بسیار مناسب است. کرپ جزو غذاهای فرانسوی محسوب می شود و به نام این کشور به ثبت رسیده است. امروز در آشمزی طرز تهیه کرپ سبزیجات را به شما آمزوش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کرپ سبزیجات

تخم مرغ3 عدد
شیر250 میلی لیتر
آرد200 گرم
بکینگ پودر1/2 ق چای خوری
گوجه فرنگی1 عدد
پیازچهمقداری
پنیر پیتزابه میزان دلخواه
نمکبه میزان لازم

طرز تهیه کرپ سبزیجات

مرحله اول: ترکیب کردن مواد لازم

تخم مرغ ها را شکسته و در یک کاسه بریزید و به آن نمک و شیر را اضافه کنید. آرد و بکینگ پودر را نیز اضافه کرده و خوب هم بزنید تا مخلوط و یکدست شوند. گوجه فرنگی و پیازچه را نیز با آب بشورید و صبر کنید تا خشک شوند سپس ریز خرد کنید و به مواد اضافه کنید.

مرحله دوم: ریختن مواد کرپ در تابه

مواد را به خوبی هم زده سپس در یک تابه روغن بریزید و از مواد تهیه شده با ملاقه در تابه بریزید و صبر کنید تا یک طرف آن بپزد و سفت شود سپس آن را برگردانده تا طرف دیگر نیز بپزد.

مرحله سوم: پخت کرپ سبزیجات

وقتی کرپ را برگردانید مقداری پنیر پیتزا در وسط کرپ بریزید و وقتی طرف دیگر سرخ شد کرپ را از وسط تا کنید و در ظرف سرو بریزید و میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه کرپ سبزیجات

  1. شما می توانید در تهیه کرپ سبزیجات از سبزیجات دیگر مانند هویج، کلم بروکلی و سایر مواد نیز استفاده کنید.
  2. اگر در رژیم هستید یا می خواهید یک کرپ سبزیجات سالم تر داشته باشید باید پنیر پیتزا را حذف کنید.
  3. شما می توانید در تهیه این کرپ به جای آرد سفید از آرد جو دو سر استفاده کنید که مقوی تر است. البته استفاده از آرد سفید باعث می شود یک کرپ لطیف تر داشته باشید.
  4. بهتر است برای سرخ کردن کرپ از یک تابه نچسب استفاده کنید و ابتدا صبر کنید تا روغن به طور کامل داغ شود سپس مواد کرپ را به داخل تابه بریزید.
  5. در حین پخت کرپ دمای گاز باید خیلی کم باشد تا کرپ نسوزد.
2/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: