املت فرانسوی می تواند گزینه متنوع و خوبی برای صبحانه باشد. این املت برخلاف املت ایرانی ها با گوجه تهیه نمی شود و در تهیه ان از کالباس و پنیر پیتزا استفاده می شود.از این املت می توانید در وعده شام نیز استفاده کنید و لذت بیرید. این املت را می توانید با نان یا به صورت خالی میل کنید.امروز در آشمزی طرز تهیه املت فرانسوی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه املت فرانسوی

تخم مرغ3 عدد
فلفل دلمه ای سبز1/2 عدد
جعفری خرد شده1 ق غذا خوری
کالباس2 ورق
پنیر پیتزا3 ق غذا خوری
نمک و فلفلبه میزان لازم

طرز تهیه املت فرانسوی

مرحله اول: هم زدن تخم مرغ ها

تخم مرغ ها را شکسته و در یک کاسه بریزید سپس با قاشق تخم مرغ ها را هم بزنید تا سفیده با زرده با هم مخلوط شوند. نمک و فلفل را اضافه کنید سپس فلفل دلمه را نیز خرد کرده و همراه جعفری خرد شده به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا ترکیب شوند.

مرحله دوم: ریختن مواد در تابه

تابه را روی حرارت قرار دهید و مقداری آن را چرب کنید سپس مواد تهیه شده را در تابه بریزید و صبر کنید تا تخم مرغ کمی خودش را بگیرد. پنیر پیتزا را روی تخم مرغ ها بریزید.

مرحله سوم: پخت املت

کالباس را نیز خرد کرده و به تابه اضافه کنید و وقتی پنیر پیتزا ها ذوب شد گاز را خاموش کنید و املت را از تابه جدا کرده و رول کنید سپس برش بزنید و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه املت فرانسوی

  1. شما می توانید کالباس ها را خرد نکنید و همینطور ورقه ای به املت اضافه کنید. همچنین می توانید از سوسیس به جای کالباس استفاده کنید.
  2. برای سرو این املت می توانید همان طور که املت در تابه است آن را سرو کنید و دیگر آن را رول نکنید.
  3. شما می توانید در هنگام اضافه کردن فلفل به تخم مرغ ها مقداری پودر سیر نیز برای طعم بیشتر اضافه کنید.
  4. توجه داشته باشید که به جای فلفل دلمه ای سبز می توانید از فلفل دلمه ای با رنگ های دیگر یا حتی فلفل سبز تند نیز استفاده کنید.
  5. بعد از اضافه کردن پنیر پیتزا می توانید مقداری آویشن نیز روی آن بریزید تا معطر تر شود.
  6. اگر از جعفری خرد شده در املت خوشتان نمی آید می توانید آن را حذف کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: