کمپوت سیب بدون شکر یکی از کمپوت های سالم و خوشمزه است که شما می توانید آن را تهیه کنید. همچنین از این کمپوت برای تزیین دسر و بستنی نیز استفاده می شود. از این کمپوت برای زمان هایی که بدن شما ضعیف شده و بیمار است نیز می توانید استفاده کنید. همچنین در تهیه این کمپوت از شکر استفاده نمی شود و برخلاف سایر کمپوت ها بسیار سالم تر است و مواد نگه دارنده ندارد. این کمپوت می تواند برای افرادی که به خوردن میوه های خام حساسیت دارند نیز مفید و میان وعده خوبی باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه کمپوت سیب بدون شکر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کمپوت سیب بدون شکر

سیببه میزان دلخواه
عسل1/2 لیوان
هل و چوب دارچینمقداری
گلاب یا وانیلبه میزان لازم

طرز تهیه کمپوت سیب بدون شکر

مرحله اول: جوش آمدن آب

در یک قابلمه مقداری آب بریزید و روی گاز قرار دهید تا آب به جوش بیاید. سیب ها را با آب شسته و با چاقو پوست سیب ها را جدا کنید. شکر را به آب جوش اضافه کنید و بزارید چند قل بخورد و شکر در آب حل شود سپس چوب دارچین و هل را به آن اضافه کنید.

مرحله دوم: پخت کمپوت سیب

سیب های پوست کنده را به قابلمه اضافه کنید و درب قابلمه را ببندید تا سیب ها بپزد و نرم شود. بعد از چند دقیقه تست کنید ببینید سیب ها پخته شده است یا خیر و اگر پخته شده بود سیب ها را از شهد جدا کرده و در یک ظرف بریزید.

مرحله سوم: تهیه کمپوت

شهد را دوباره روی گاز قرار دهید تا بجوشد و به اندازه 2 لیوان از شهد آن باقی بماند سپس گاز را خاموش کرده و شهد را روی سیب ها بریزید و چند ساعت کمپوت را در یخچال قرار داده سپس سرو و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه کمپوت سیب بدون شکر

  1. شما می توانید دارچین یا هل را حذف کنید و فقط از یکی از آن ها استفاده کنید یا از طعم دهنده های دیگری استفاده کنید.
  2. این کمپوت را می توانید در ظرف در بسته به مدت یک هفته در یخچال یا جای خنک نگه داری کنید.
  3. شما می توانید سیب ها را خرد کرده و به قابلمه اضافه کنید یا همان طور درسته کمپوت کنید که دل به خواهی است.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: