بامیه یکی از تنقلاتی است که عموما در ماه رمضان میل می شود و طعم شیرین و دلچسبی دارد. بامیه به دلیل شیرین بودن و بالا بردن قند یک خوراکی خوب برای وعده افطار که بعد از چند ساعت بدن شما قند دریافت نکرده است می تواند گزینه خوبی باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه بامیه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بامیه

آرد قنادی1 لیوان یا 140 گرم
آب1 لیوان پر یا 250 گرم
کره یا روغن جامد25 گرم
وانیل1/2 ق چای خوری
تخم مرغ2 تا 3 عدد

مواد لازم برای طرز تهیه شربت بار یا شهد بامیه

شکر1 پیمانه
آب1/2 پیمانه
زعفران دم کردهبه دلخواه
گلاب و هلبه میزان لازم

طرز تهیه بامیه

مرحله اول: داغ زدن خمیر

ابتدا آب و کره را در یک تابه بریزید و صبر کنید تا کره آب شود و آب قل بزند سپس از روی حرارت تابه را برداشته و ارد را به یکباره به مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید سپس مواد را دوباره روی حرارت ملایم قرار دهید و و با کفگیر یا لیسک خمیر را جمع و پهن کنید و به مدت 8 دقیقه خمیر را داغ بزنید.

مرحله دوم: اضافه کردن تخم مرغ به خمیر

بعد از داغ زدن شما باید یک خمیر نرم و لطیف داشه باشید. خمیر را در یک ظرف قرار دهید سپس تخم مرغ ها را شکسته و با وانیل با دو رتند همزن برقی هم بزنید تا یکدست شود سپس در چند مرحله آن را به خمیر اضافه کنید و با لیسک یا دست خمیر را منسجم کنید. بعد از ترکی بکردن باید شما یک ترکیب چسبناک داشته باشید.

مرحله سوم: سرخ کردن بامیه

خمیر را در قیف قنادی بریزید و نوک آن را قیچی کنید سپس یک ماسوره روی آن قرار دهید و در یک تابه روغن ریخته و بامیه ها را پایپ کنید سپس تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا به خوبی طلایی شود.

مرحله چهارم: تهیه شهد بامیه و اضافه کردن بامیه به آن

برای این کار ابتدا شکر را همراه آب در یک قابلمه بریزید وروی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر حل شود سپس هل و گلاب را همراه زعفران دم کرده اضافه کرده و هم بزنید سپس از روی حرارت برداشته و بامیه های سرخ شده را چند ثانیه در آن قرار داده سپس خارج کنید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه بامیه

  1. برای داغ زدن باید توجه داشته باشید که خمیر خوب دغ بخورد و نسوزد چون اگر داغغ زدن خوب انجام نشود باعث نرم شدن بامیه شما می شود.
  2. بهتر است از یک قیف پارچه ای استفاده کنید که دیگر پاره نشود.
  3. بعد از سرخ کردن بامیه بهتر است با استفاده از یک توری روغن اضافی آن را جدا کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: