نان لواش با آرد جو یکی از نان های سالم و آسان است که شما می توانید آن را در تابه و خانه تهیه کنید. خمیر این نان به راحتی قابل تهیه است و به 20 دقیقه استراحت نیاز دارد و فوری تهیه می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه نان لواش با آرد جو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه نان لواش با آرد جو

آرد سفید1 و 1/2 پیمانه یا 225 گرم
آرد جو1/2 پیمانه یا 75 گرم
نمک1/2 ق چای خوری
آب ولرمحدود 1 لیوان
روغن مایع1 ق غذا خوری

طرز تهیه نان لواش با آرد جو

مرحله اول: الک کردن آرد

ابتدا آرد سفید را در الک ریخته و الک کنید و در یک کاسه بریزید سپس آرد جو را در کاسه الک کنید و در ادامه نمک را به مواد اضافه کنید. با قاشق مواد را خوب مخلوط کنید سپس آب را کم کم اضافه کنید و با دست مواد را هم بزنید. آب را تا جایی اضافه کنید که خمیر منسجم شود.

مرحله دوم: ورز دادن خمیر

روغن را به خمیر اضافه کنید و به مدت 5 دقیقه با خمیر زن خمیر را ورز دهید و اگر خمیر زن در دسترس نبود می توانید به مدت 10 دقیقه خمیر را با دست ورز دهید. روی خمیر نایلون بکشید و به مدت 20 دقیقه به آن استراحت دهید. در ادامه خمیر را به 8 قسمت مساوی تقسیم کنید و یک سطح صاف را آردپاشی کرده و خمیر ها را روی آن قرار داده و با وردنه پهن کنبد.

مرحله سوم: پخت نان لواش

یک تابه را روی گاز قرار دهید و حرارت را روی ملایم قرار دهید و بزارید تابه به مدت 15 دقیقه روی شعله گرم و داغ شود سپس نان را در آن قرار داده و صبر کنید تا کمی حباب و پف بزند سپس آن را برگردانده تا طرف دیگر نیز به خوبی بپزد. سپس نان را از تابه خارج کرده و نان های دیگر را نیز به همین صورت تهیه کنید.

فوت و فن های طرز تهیه نان لواش با آرد جو

  1. اگر تابه شما بزرگ تر است می توانید خمیر ها را به 6 قسمت تقسیم کنید.
  2. بعد از تهیه نان اگر مقداری نان خشک بود می توانید آن را در پارچه مرطوب قرار دهید تا از خشکی دربیاید.
  3. خمیر بعد از تهیه باید مقداری حالت چسبنده داشته باشد ولی نباید خیلی به دست بچسبد.
Rate this post

دسته بندی شده در: