کیک حلوا یکی از کیک های مجلسی است که می توانید از آن در مجالس ماه رمضان یا سایر مجالس مذهبی استفاده کنید. طعم این کیک نیز بسیار خوشمزه است و بدون استفاده از شیر قابل تهیه است. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک حلوا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کیک حلوا

تخم مرغ3 عدد
شکر1 پیمانه
وانیلمقداری
روغن مایع1/2 پیمانه
آرد2 پیمانه سر خالی
آب1 پیمانه
بکینگ پودر2 ق چای خوری سر صاف
زعفرانمقداری

مواد لازم برای تهیه حلوا زعفرانی

آرد1 پیمانه
آب1 و 1/2 پیمانه
شکر1 پیمانه
گلاببه میزان لازم
زعفرانبه میزان دلخواه

طرز تهیه کیک حلوا

مرحله اول: تهیه مواد کیک

تخم مرغ ها را در یک کاسه بشکنید و به آن شکر و وانیل را اضافه کنید و با دور تند همزن به خوبی آن راهم بزنید تا کشدار و پفکی شود. روغن مایع را اضافه کرده و دوباره کمی هم بزنید سپس آب ولرم را اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا یک ترکیب یکدست حاصل شود.

مرحله دوم: پخت کیک در فر

آرد و بکینگ پودر را با هم ترکیب کرده و در الک بریزید و روی مواد مایع تهیه شده الک کنید و با دور کند به مدت 30 الی 40 ثانیه هم بزنید تا گلوله های آرد از بین برود. در قالب 20 در 30 یک کاغذ روغنی پهن کنید و از مواد تهیه شده در آن بریزید. قالب را در فر از قبل گرم شده با با دمای 180 درجه به مدت 30 الی 35 دقیقه قرار دهید تا به خوبی بپزد.

مرحله سوم: طرز تهیه حلوا زعفرانی

ابتدا آرد را الک کرده و در یک تابه بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار داده و تفت دهید تا خامی آرد گرفته شود. در ادامه شکر و آب را روی حرارت قرار داده و هم بزنید تا شکر در آب حل شود سپس زعفران و گلاب را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا آماده شود و در ادامه این شهد را به آرد تفت داده شده اضافه کنید و خوب هم بزنید تا گلوله نشود.

مرحله چهارم: اضافه کردن حلوا به کیک

قالب را از فر خارج کرده و صبر کنید تا کیک خنک شود سپس از قالب جدا کنید. کیک شما آماده است و وقتی حلوا را تهیه کردید اگر سرد بود مقداری آن را گرم کنید سپس کمی زعفران روی کیک بمالید و حلوا را روی کیک ریخته و به خوبی پخش و صاف کنید.

فوت و فن های طرز تهیه کیک حلوا

  1. شما می توانید بعد از تهیه کیک حلوا را در ماسوره ریخته و روی کیک پایپ کنید.
  2. برای تزین روی کیک حلوا می توانید از پودر پسته یا نارگیل استفاده کنید.
  3. برای اینکه مواد بهتر ترکیب شوند قبل از تهیه کیک مواد را از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شوند و بهتر با هم ترکیب شوند.
  4. اگر وانیل در دسترس نبود می توانید از هل یا مقدرای پوست پرتقال رنده شده برای عطر کیک استفاده کنید.
3.3/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: