بامیه افغانی یکی از بامیه های ساده است که متعلق به کشور افغانستان است که شما می توانید از آن در ماه رمضان در وعده افطار و سحر استفاده کنید. با استفاده از این دستور یک بامیه ترد و خوشمزه و خوش رنگ خواهید داشت. امروز در آشمزی طرز تهیه بامیه افغانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بامیه افغانی

ماست4 ق غذا خوری
آبکمی
روغن2 ق غذا خوری
آرد1 پیمانه
بکینگ پودر1ق چای خوری
نشاسته ذرت3 ق غذا خوری
زعفران2 ق غذا خوری

مواد لازم برای تهیه شربت بامیه افغانی

گلاب1 ق غذا خوری
شکر2 لیوان
آب1 و 1/2 لیوان
آبلیمو2 ق غذا خوری
هل1/2 ق مربا خوری
زعفرانبه میزان دلخواه

طرز تهیه بامیه افغانی

مرحله اول: تهیه خمیر بامیه

ابتدا ماست را در یک کاسه بریزید و به آن آب اضافه کنید سپس با همزن دستی آن را مخلوط کنید. در ادامه روغن را نیز به مواد اضافه کرده و هم بزنید. آرد را الک کنید و آرام آرام به مواد ترکیب شده بیفزایید و خوب هم بزنید. بکینگ پودر و نشاسته ذرت را نیز اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله دوم: تهیه شربت بامیه افغانی

بعد از ترکیب کردن مواد به مدت 15 دقیقه به خمیر تهیه شده در محیط خانه استراحت دهید سئس زعفران دم کرده را اضافه کنید. برای تهیه شربت ابتدا شکر را در یک قابلمه بریزید و به آن آب را اضافه کنید سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار داده و هم بزنید تا شکر حل شود سپس گلاب و هل را همراه زعفران به آن اضافه کنید تا ترکیب شوند.

مرحله سوم: سرخ کردن بامیه و قرار دادن در شربت

در ادامه آبلیمو را نیز به شربت اضافه کنید و از روی حرارت بردارید. در یک تابه مقداری روغن بریزید و روی گاز قرار دهید تا گرم شود سپس خمیر بامیه تهیه شده را در قیف بریزید و حالت دورانی در تابه پایپ کنید و صبر کنید تا طلایی شود سپس به مدت 20 تا 30 ثانیه در شربت قرار دهید و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه بامیه افغانی

  1. به جای بکینگ پودر می توانید از مایه فوری استفاده کنید که باید بعد از اضافه کردن به مواد 30 دقیقه صبر کنید سپس باقی مواد را بیفزایید.
  2. بعد از سرخ کردن بامیه بهتر است ابتدا آن را از صافی عبور دهید تا روغن اضافی جدا شود.
  3. برای تزیین روی بامیه می توانید از پودر پسته و نارگیل استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: