بامیه عسلی یکی از بامیه هایی است که در اهواز و آبادان تهیه می شود و از آن در ماه رمضان و سایر مناسبت ها بیشتر استفاده می شود. طرز تهیه این بامیه از اسیر بامیه ها آسان تر بوده و بافت خوشمزه تری دارد. امروز در آشمزی طرز تهیه بامیه عسلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بامیه عسلی

آب ولرم1 لیوان
شکر1 ق غذا خوری
خمیر مایه فوری1/2 ق غذا خوری
وانیل یا هل1/4 ق چای خوری
آرد1 و 1/3 لیوان

مواد لازم برای تهیه شربت بار

شکر1/2 لیوان
آب1 لیوان
هل و گلابکمی
آبلیمومقداری

طرز تهیه بامیه عسلی

مرحله اول: ترکیب کردن مواد لازم

آب و شکر را همراه خمیر مایه در یک کاسه بریزید و با قاشق مقداری هم بزنید سپس وانیل و هل را همراه آرد در کاسه الک کنید. بعد از اینکه به خوبی مخلوط کردید درب کاسه را با کیسه فریزر یا هر چیز دیگری بپوشانید و آن را در یک محیط نسبتا گرم به مدت یک ساعت استراحت دهید.

مرحله دوم: سرخ کردن بامیه

مواد را بعد از استراحت کردن در یک قیف قنادی بریزید و ماسوره مخصوص بامیه را روی آن قرار دهید. در یک تابه روغن بریزید و روی گاز قرار دهید تا روغن گرم شود سپس بامیه ها را در روغن پایپ کنید و به اندازه دلخواه با قیچی چرب شده ببرید.

مرحله سوم: تهیه شربت بار

وقتی یک طرف بامیه ها سرخ شد آن را برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ و طلایی شود سپس بامیه ها را روی توری قرار داده تا روغن اضافی جدا شود. برای تهیه شربت بار ابتدا شکر و آب را در یک قابلمه بریزید و روی گاز قرار دهید و با قاشق هم بزنید تا شکر در آب حل شود. سپس هل و گلاب را به آن اضافه کنید و در ادامه آبلیمو را بیفزایید و بعد از چند دقیقه شربت را از روی گاز بردارید. بامیه ها را به مدت چند ثانیه در شربت قرار داده سپس میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه بامیه عسلی

  1. برای تهیه شربت بار می توانید از مقداری زعفران دم کرده نیز استفاده کنید.
  2. اگر می خواهید بامیه های شما شیرین تر باشد می توانید برای چند دقیقه بامیه ها را در شربت بار قرار دهید.
  3. توجه داشه باشید که وقتی می خواهید بامیه ها را در شربت قرار دهید باید شربت هم دمای محیط شده باشد.
Rate this post

دسته بندی شده در: