حلوا نارگیل یکی از حلواهای خوشمزه و مقوی است که به شیوه های مختلفی تهیه می شود که در این دستور به روش لبنانی تهیه شده است. شما می توانید این حلوا را با نان در وعده های صبحانه و عصرانه میل کنید همچنین می توانید از آن در ماه مبارک رمضان نیز استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه حلوا نارگیل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه حلوا نارگیل

شیر2 پیمانه
پودر نارگیل چرب2 پیمانه
شکر1 پیمانه
خامه1 ق غذا خوری
پودر هل1 ق چای خوری
شیر عسلی2 ق غذا خوری
گلابمقداری
گردو خرد شدهکمی

طرز تهیه حلوا نارگیل

مرحله اول: کاراملی شدن شکر

شکر را در یک تابه بریزید و تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید و بدون هم زدن بزارید شکر کاراملی شود. پودر مارگیل را در یک کاسه بریزید و شیر را به آن اضافه کنید و بزارید نارگیل در شیر مقداری خیس بخورد. کره و خامه را به شکر کاراملی شده اضافه کنید و هم بزنید تا آب شوند. وقنتی خامه را اضافه کردید کمی کارامل شما سفت می شود اما نگران نباشید بعد از هم دما شدن این مشکل بر طرف می شود.

مرحله دوم: اضافه کردن سایر مواد

پودر نارگیل ترکیب شده با شیر را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شوند. در این مرحله گلاب و پودر هل را اضافه کنید و کمی صبر کنید سپس شیر عسلی را نیز بیفزایید و با حرارت ملایم هم بزنید تا مواد مقداری منسجم شود. در آخر گردو را اضافه کنید و کمی هم بزنید سپس گاز را خاموش کنید حلوای شما آماده است و می توانید میل کنید.

مرحله سوم: تهیه حلوا نارگیل لبنانی

در آخر گردو را اضافه کنید و کمی هم بزنید توجه داشته باشید حرارت ملایم باشد سپس گاز را خاموش کنید حلوای شما آماده است و می توانید میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه حلوا نارگیل

  1. به هیچ وجه برای کاراملی شدن شکر آن را با قاشق یا لیسک هم نزنید چون شکر به ان ها می چسبد و شما می توانید تابه را به صورت دورانی حرکت دهید تا شکر ترکیب شود.
  2. گردو قابل حذف است البته شما می توانید به جای آن از سایر مغزیجات دلخواه نیز استفاده کنید.
  3. شما می توانید برای تزیین این حلوا از گل محمدی و پودر پسته یا بادام استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: