کوکو دو رنگ می تواند یک فینگرفود خوب برای دورهمی ها و مهمانی های شما باشد. این کوکو در دو رنگ تهیه می شود که رنگ زرد آن کوکو سیب زمینی و رنگ سبز آن کوکو سبزی است. امروز در آشمزی طرز تهیه کوکو دو رنگ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کوکو زرد رنگ

سیب زمینی متوسط4 عدد
پیاز داغ1 یا 2 ق غذا خوری
تخم مرغ2 تا 3 عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و زعفرانبه میزان لازم
.

مواد لازم برای طرز تهیه کوکو سبز رنگ

سبزی کوکو1 و 1/2 پیمانه یا 2 پیمانه
سیر1 حبه
زرشک2 ق غذا خوری
گردو خرد شده2 ق غذا خوری
آرد سفید2 ق غذا خوری
تخم مرغ2 تا 3 عدد
نمک، فلفل و زردچوبهبه میزان لازم

طرز تهیه کوکو دو رنگ

مرحله اول: ترکیب کردن مواد کوکو سیب زمینی

ابتدا سیب زمینی ها را با آب بشورید و در یک قابلمه بریزید و به آن مقداری آب اضافه کنید و درب قابلمه را بسته و بزارید سیب زمینی ها آب پز شود. بعد از آب پز شدن پوست سیب زمینی ها را جدا کرده و با گوشکوب سیب زمینی ها را پوره و له کنید. در ادامه پیاز داغ را به سیب زمینی اضافه کنید.

مرحله دوم: پخت کوکو زرد رنگ

دو عدد از تخم مرغ ها را شکسته و مواد را هم بزنید و اگر سفت بود تخم مرغ سوم را نیز بشکنید و مواد را مخلوط کنید. ادویه ها و نمک را همراه زعفران به مواد کوکو اضافه کنید و خوب هم بزنید. کف یک قالب را چرب کنید و مواد کوکو را در آن پخش کرده و مواد را مقداری فشرده کنید. قالب را در فر با دمای 180 درجه به 10 الی 15 دقیقه قرار دهید تا کوکو نیم بند شود.

مرحله سوم: تهیه کوکو سبز رنگ

ابتدا سبزی کوکو را در یک کاسه بریزید و به آن تخم مرغ را اضافه کرده سپس سیر را رنده کنید و به آن بیفزایید. مواد را خوب هم بزنید تا ترکیب شوند و در ادامه آرد سفید را اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید. گردو خرد شده و زرشک را نیز به مواد اضافه کنید. ادویه ها و نمک را نیز اضافه کرده و خوب مواد را هم بزنید.

مرحله چهارم: پخت کوکو

مواد کوکو سبزی را روی کوکو سیب زمینی ریخته و خوب صاف کنید سپس روی آن مقداری روغن ریخته و پخش کنید و قالب را در فر قرار دهید تا به مدت 15 الی 20 دقیقه بپزد. بعد از پخت می توانید کوکو را برش های مربعی زده و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه کوکو دو رنگ

  1. اگر فر در دسترس نبود می توانید این کوکو را روی گاز نیز تهیه کنید.
  2. روی این کوکو را می توانید با پنیر خامه ای و گوجه گیلاسی به همراه گردو تزیین کنید.
  3. امکان حذف پیاز داغ برای تهیه کوکو سیب زمینی وجود دارد و می توانید از آن استفاده نکنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: