بامیه عربی یکی از بامیه های ترد و خوشمزه است که بافت بسار خوبی دارد و به آن بامیه سوزنی یا بازاری نیز می گویند. این بامیه نسبت به سایر بامیه ها بسیار چیپسی تر است و می تواند گزینه مناسبی برای افطار ماه رمضان شما باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه بامیه عربی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بامیه عربی

آرد قنادی1 لیوان
پودر نشاسته گندم1 ق غذا خوری
تخم مرغ2 عدد
کره50 گرم
شربت بار2 ق غذا خوری
آب1 لیوان

مواد لازم برای تهیه شربت بار

شکر1 پیمانه
آب1 و 1/2 پیمانه
گلابمقداری
آبلیموبه میزان کمی

طرز تهیه بامیه عربی

مرحله اول: ترکیب کردن مواد

ابتدا در یک تابه آب و کره را بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. شربت بار را نیز به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کره آب شود و وقتی آب چند قل زد گاز را خاموش کنید و ترکیب آرد و نشاسته را به یکباره اضافه کنید و مخلوط کنید.

مرحله دوم: داغ زدن خمیر

دوباره گاز را روشن کنید و خمیر را با کفگیر پهن و جمع کنید و به مدت 7 تا 8 دقیقه این عمل داغ زدن را روی حرارت ملایم انجام دهید. خمیر را از تابه خارج کرده و بزارید خنک شود سپس در یک کاسه تخم مرغ ها را ریخته و با دور تند همزن هم بزنید سپس خمی را در یک کاسه بریزید و تخم مرغ ها را کم کم اضافه کنید و با دور تند همزن یا دست خمیر را مخلوط کنید.

مرحله سوم: سرخ کردن بامیه عربی

خمیر تهیه شده را در قیف بریزیدو چون خمیر بامیه عربی سفت است بهتر است از قیف قنادی پارچه ای استفاده کنید. در یک قابلمه یا تابه روغن بریزید و یک ماسوره روی قیف قرار داده و بامیه ها را پایپ کنید سپس تابه را روی گاز قرار دهید تا همه بامیه ها سرخ و طلایی شود.

مرحله چهارم: تهیه شربت بار قرار دادن در شربت بار

ابتدا آب و شکر را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا شکر در آب حل شود سپس گلاب و آبلیمو را اضافه کرده و مقداری صبر کنید سپس از روی حرار بردارید. بعد از تهیه بامیه ها آن ها را روی توری قرار دهید تا روغن اضافی خارج شود سپس بامیه ها را در شربت بار قرار دهید سپس میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه بامیه عربی

  1. برای تهیه شربت بار می توانید از عسل به جای شکر استفاده کنید همچنین می توانید از مقداری زعفران نیز استفاده کنید.
  2. برای تزیین این بامیه می توانید از پودر پسته یا گل محمدی استفاده کنید.
  3. بامیه ها را به مدت زیاد در شهد قرار ندهید چون باعث نرم شدن بامیه های عربی شما می شود.
Rate this post

دسته بندی شده در: