ماکارونی یکی از غذاهای بسیار پرطرفدار در کل دنیا می باشد، ماکارونی اسفناج و پنیر یکی از روش های تهیه ماکارونی است که بسیار مقوی و لذیذ است.در این غذا گروه های غذایی مختلفی استفاده شده است از جمله نشاسته، پروتئین و سبزیجات که این غذا را به یک وعده غذایی کامل تبدیل کرده است. امروز قصد داریم تا طرز تهیه ماکارونی اسفناج و پنیر و مرغ را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز برای ماکارونی اسفناج و پنیر:

اسفناج200 گرم
ماکارونی رشته ای200 گرم
فیله مرغ2 تکه
پنیر پارمزان2 قاشق غذا خوری
نمک، فلفلبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم
سیر1 حبه
پیاز1 عدد کوچک
پیازچه5 ساقه

طرز تهیه ماکارونی اسفناج و پنیر و مرغ:

مرحله اول آماده سازی ماکاروی:

ابتدا قابلمه ای را روی حرارت گذاشته و داخل آن آب و نمک می ریزیم زمانیکه آب به جوش آمد ماکارونی ها را داخل آن ریخته و به مدت 8 تا 10 دقیقه می پزیم سپس ماکارونی ها را آبکش کرده و آماده می گذاریم.

مرحله دوم آماده سازی اسفناج:

تابه مناسبی را روی حرارت می گذاریم و داخل آن روغن می ریزیم سپس پیاز و سیر را رنده کرده و داخل تابه می ریزیم و خوب تفت می دهیم حالا نمک و فلفل را به همراه برگ اسفناج خرد شده به تابه می افزاییم و این مواد را خوب با هم تفت می دهیم تا آب آن جمع شده و کاملا پخته شود در نهایت ماکارونی آبکش شده و نیمی از پنیر را به مواد افزوده و خوب مخلوط کرده و از روی حرارت برمی داریم.

مرحله سوم آماده سازی مرغ:

تابه مناسبی را روی حرارت گذاشته داخل آن کمی روغن ریخته زمانی که گرم شد فیله های مرغ را داخل تابه می گذاریم و تفت می دهیم حالا پیازچه خرد شده و کمی نمک و فلفل اضافه می کنیم و مرغ را با پیازچه خوب تفت می دهیم حالا حرارت را کم می کنیم و درب ظرف را می گذاریم تا مرغ کاملا پخته شود.

مرحله چهارم سرو ماکارونی اسفناج و پنیر و مرغ:

داخل ظرف زیبایی ماکارونی اسفناج را ریخته و فیله های مرغ را روی آن می گذاریم و با ریختن پنیر پارمزان روی ماکارونی طعم نهایی غذا را به آن می دهیم حالا نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه ماکارونی اسفناج و پنیر:

  1. می توانید 100 گرم قارچ تفت خورد را هم به آن مواد بیفزایید.
  2. اگر می خواهید غذای کاملا گیاهی داشته باشید مرغ را از دستور حذف کنید.
  3. می توانید پودر سیر را جایگزین سیر تازه کنید.
  4. اجازه دهید ماکارونی پخت کامل را انجام دهد چون این ماکارونی مرحله دم کشیدن ندارد.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: