اشکنه غذای گرم و مطبوع و مناسب فصل سرد سال می باشد. به این دلیل که بیشتر اشکنه غذای کشاورزان و دامداران بوده و آنها از مواد غذایی محصول خود استفاده می کردند و به دلیل اینکه اعضای خانواده همه با هم مشغول به کار بودند باید غذاهایی که در کم ترین زمان آماده می شد را انتخاب می کردند. امروز قصد داریم تا یک نوع اشکنه به نام اشکنه عدس را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه اشکنه عدس:

عدس1 فنجان
سیب زمینی1 عدد
پیاز1 عدد
رب گوجه فرنگی2 قاشق غذا خوری
شنبلیله خشک1 قاشق مربا خوری
رشته پلویی1 پیمانه
نمک، فلفل و زردچوبهبه میزان لازم
آبغوره به میزان لازمبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

طرز تهیه اشکنه عدس با سیب زمینی:

مرحله اول آماده سازی مواد اولیه:

ابتدا عدس ها را پاک کرده و می شوییم و داخل آب به مدت 4 ساعت خیس می کنیم و در این زمان چندین بار آب آن را عوض می کنیم. سیب زمینی و پیاز را پوست گرفته و به شکل نگینی خرد می کنیم.

مرحله دوم تفت پیاز:

قابلمه مناسبی را روی حرارت می گذاریم پیاز را به همراه روغن داخل قابلمه می ریزیم و پیاز را کاملا تا زمانیکه طلایی شود تفت می دهیم و به آن نمک، فلفل و زردچوبه می افزاییم.

مرحله سوم افزودن عدس:

حالا عدس و رب را به پیاز تفت خورده می افزاییم و خوب تفت می دهیم حالا 2 لیوان آب افزوده و اجازه می دهیم عدس کاملا پخته شود.

مرحله چهارم افزودن سیب زمینی:

حالا که عدس کاملا پخته شده است شنبلیله، سیب زمینی و رشته پلویی را به آن افزوده و اجازه می دهیم تا سیب زمینی و رشته هم کاملا پخته و اشکنه ما جا افتاده شود نمک و فلفل آن را اندازه کنید و در صورت تمایل کمی آبغوره بیفزایید در ظرف زیبایی ریخته به همراه نان تازه و سبزی خوردن نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه اشکنه عدس:

  1. در صورتی تمایل اگر رشته نداشتید آن را حذف کنید و یک عدد تخم مرغ به اشکنه بیفزایید.
  2. می توانید 2 عدد گوجه پوره شده را جایگزین رب گوجه کنید.
  3. اگر اشکنه را با عصاره گوشت تهیه کنید بسیار عالی می باشد.
5/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: