راویولی نوعی پاستا است که خمیر آن را به صورت تازه تهیه کرده و به شکل بالشت تو پری درست کرده، پخته و با سس های مختلف نوش جان می کنند این غذای خوشمزه اصالتی ایتالیایی دارد و به آن لقمه لازانیا هم می گویند. راویولی با مغز ها و سس های مختلفی تهیه و سرو می شود. امروز قصد داریم تا طرز تهیه راویولی اسفناج با پنیر را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه راویولی اسفناج:

آرد2 پیمانه
تخم مرغ3 عدد
برگ اسفناج250 گرم
برگ ریحان1/4 پیمانه
سیر1 حبه
پنیر پارمزان5 قاشق غذا خوری و مقداری برای تزئین
پنیر خامه ای100 گرم
روغن زیتونبه میزان لازم
نمک، فلفلبه میزان لازم

طرز تهیه راویولی اسفناج با پنیر:

مرحله اول آماده سازی خمیر راویولی:

ابتدا تخم مرغ ها را به همراه 1 قاشق غذا خوری روغن داخل کاسه ای ریخته و خوب مخلوط کنید. حالا آرد را به تدریج به مایع تخم مرغی افزوده و ورز دهید تا خمیری یکدست حاصل شود و روی خمیر را پوشانده و به مدت 30 دقیقه به خمیر استراحت می دهیم.

مرحله دوم تهیه مواد میانی راویولی:

تابه مناسبی را روی حرارت گذاشته و داخل آن روغن می ریزیم و اسفناج های خرد شده را داخل تابه خوب تفت می دهیم تا نرم شود حالا سیر رنده شده و نیمی از ریحان خرد شده را به همراه نمک، فلفل و پنیر ها به اسفناج می افزاییم و خوب مخلوط می کنیم و بعد از روی حرارت برمی داریم.

مرحله سوم تهیه راویولی اسفناج :

ابتدا روی میز کار کمی آرد می پاشیم و خمیر را به کمک یک وردنه خوب باز می کنیم حالا از مواد آماده شده با قاشق چایخوری روی خمیر با فاصله 2 سانتی متری ریخته و یک لایه خمیر دیگر روی مواد آورده و با یک رولت شیرینی پزی و یا یک چاقو بالکشتک های پر شده را به شکل مکعبی جدا برش دهید.

مرحله چهارم پخت راویولی اسفناج:

قابلمه مناسبی را روی حرارت گذاشته و داخل آن را آب می ریزیم و اجازه می دهیم تا آب به جوش آید. حالا کمی نمک به آب در حال جوش افزوده و راویولی های آماده شده را داخل آب جوش ریخته و اجازه دهید تا خوب پخته شوند و به سطح آب بیایند در این مرحله راویولی ها را آبکش می کنیم.

مرحله پنجم سرو راویولی:

حالا راویولی آماده شده را در ظرف مناسبی ریخته روی آن پنیر پارمزان، ریحان و روغن زیتون بریزید و با سس دلخواه نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه راویولی اسفناج با پنیر:

  1. این راویولی را با سس قارچ و سس پستو هم می توان سرو کرد.
  2. بعد از برش راویولی ها دور آن را کمی فشار دهید تا هنگام پخت مواد میانی بیرون بریزد.
  3. می توانید پنیر ریکوتا را جایگزین پنیر خامه ای کنید.
3.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: