پیتزا گوشت و مرغ یکی از پرطرفدارترین ها در انواع پیتزا ها محسوب می شود. این غذای فرنگی که متعلق به ایران نیست اما چنان در بین ایرانی ها طرفدار دارد که باید طرز تهیه انواع آن را بلد بود. پیتزا غذایی است که مصرف ماهانه آن هم هوس را برطرف می کند هم به بدن آسیب چندانی نمی رساند و اگر شما این غذای لذیذ را در خانه بپزید می توانید خیال خود را از سالم بودن آن به قدر زیادی بیشتر کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه پیتزا گوشت و مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه پیتزا گوشت و مرغ

آرد سفید4 لیوان
شیر1 لیوان
آب1/2 لیوان
مایع خمیر1 ق غذا خوری
شکر1 ق مربا خوری
روغن مایع1/2 لیوان
نمک1 ق مربا خوری
پنیر پیتزا1 بسته
گوشتبه مقدار دلخواه
مرغبه مقدار دلخواه
فلفل دلمه ایبه مقدار دلخواه
قارچ100 گرم
سس قرمز و سفیدبه مقدار لازم
زیتونبه دلخواه

مراحل طرز تهیه پیتزا گوشت و مرغ

مرحله اول: تهیه خمیر پیتزا

مقداری آب ولرم را در ظرفی ریخته خمیر مایه را اضافه کرده سپس شکر را هم می ریزیم به خوبی مخلوط کرده و در کناری قرار می دهیم و به مدت 10 دقیقه تا به عمل آید. شیر را از قبل از یخچال خارج کرده تا ولرم شود یا می توانید روی حرارت قرار داه تا کمی گرم و ولرم شود. تخم مرغ را شکسته و شیر را اضافه کرده و هم می زنیم سپس روغن مایع و نمک را هم می ریزیم. خمیر مایع را که کنار گذاشته بودید هم اضافه کنید. آرد الک شده را هم در چند مرحله اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. خمیر بدست آمده را خوب ورز دهید. کف ظرف مورد نظر را با روغن چرب کنید خمیر را به ظرف انتقال داده با استفاده از یک پارچه رویش را بپوشانید. بعد از گذشت یک ساعت رویه پوشاننده خمیر را برداشته و پف خمیر را بگیرید و با وردنه ورز دهید دوباره به ظرف برگردانید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

پنیر پیتزا را از فریزر در آورده تا کمی یخ زدگی آن رفع شود. گوشت را شسته و خرد می کنیم سپس در ظرفی ریخته و کمی تفت می دهیم. مرغ را نیز می گذاریم آب پز شود سپس ریش ریش کرده و اگر دوست داشتید کمی تفت دهید. فلفل دلمه ای ها را شسته و ریز خرد کنید. قارچ را هم ورقه ورقه خرد کنید. سس گوجه فرنگی و در صورت علاقه مایونز را بر روی خمیر بمالید تا تمام سطح آن به جز کناره ها را بگیرد. سپس پنیر پیتزا رو روی خمیر پخش کنید. گوشت و مرغ ریش شده را نیز بر روی خمیر ریخته و پخش کنید. دوباره مقداری خمیر پیتزا را اضافه کرده و خوب همه سطح های پیتزا را با آن بپوشانید. فلفل دلمه و قارچ را نیز اضافه کرده و در صورنت سلیقه زیتون و ذرت را نیز اضافه کنید.

مرحله سوم: پخت پیتزا در فر

فر را از قبل روشن کرده تا کمی گرم شود سپس سینی خمیر پیتزا را در فر قرار داده و دما را روی 180 درجه و به مدت 30 دقیقه بگذارید بپزد. بعد از پخت از فر خارج کرده تا خیلی خشک نشود.

فوت و فن های طرز تهیه پیتزا گوشت و مرغ

  1. می توانید زیتون را نیز حذف کنید و در صورت دلخواه از ذرت و گوجه فرنگی استفاده کنید.
  2. اگر زمان کافی برای تهیه خمیر پیتزا ندارید می توانید از خمیر های آماده استفاده کنید.
  3. قبل از گذاشتن در فر می توانید در صورت سلیقه مقداری کنجد نیز روی آن بپاشید.

3/5 - (10 امتیاز)

دسته بندی شده در: