شربت سکنجبین یکی از انواع شربت ها می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و با نعنا تازه و سرکه تهیه می شود و طعم و مزه بسیار خوبی دارد. شربت سکنجبین از شربت های بهاری می باشد که می توانید با یک دسته نعنا تازه و کمی سرکه و شکر یک شربت فوق العاده در گرمای تابستان تهیه کنید. اگر زمان کافی برای تهیه شربت ندارید حتما شربت سکنجبین را امتحان کنید و با کمی خیار رنده شده سرو کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه شربت سکنجبین خانگی به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شربت سکنجبین و سرکه:

شکر2 پیمانه
آب1.5 پیمانه
نعنا150 گرم
سرکه1/2 پیمانه
زعفران3 ق غذا خوری

طرز تهیه شربت سکنجبین با پیمانه و زعفران:

مرحله اول: مخلوط کردن آب و شکر

آب و شکر را داخل یک قابلمه ریخته و روی حرارت قرار دهید و بدون هم زدن بگذارید تا شکر ذوب شود و شروع به قل زدن کند. در این موقع یک بسته نعنا را با نخ بسته و داخل مخلوط آب و شکر قرار دهید.

مرحله دوم: افزودن سرکه و زعفران

بعد از 5 دقیقه که نعنا جوش خوردن نوبت اضافه کردن سرکه می باشد، سرکه را به همراه زعفران اضافه کنید و صبر کنید تا شربت قوام پیدا کند، مقدار زعفران به سلیقه و ذائقه خود بستگی دارد.

مرحله سوم: تهیه شربت سکنجبین

در ادامه برای تست غلظت شربت باید مقداری از آن را داخل یک نعلبکی ریخته و داخل یخچال قرار دهید و صبر کنید تا خنک شود و اگر به سختی داخل نعلبکی حرکت کرد یعنی شربت به غلظت رسیده است. شربت ما تهیه شده است آن را از روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا خنک شود و داخل شیشه ریخته و برای مصرف با مقداری آب و خیار رنده شده تهیه و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه شربت سکنجبین خوشمزه با نعنا و سرکه

  1. می توانید بجای سرکه سفید از سرکه سیب استفاده کنید.
  2. شما می توانید از سرکه قرمز استفاده کنید تا طعم اصلی آن حذف شود.
  3. افزودن زعفران دلخواه است و می توانید حذف کنید و به صورت سبز این شربت را تهیه کنید.
  4. بهتر است از نعنا معطر استفاده کنید.

4.5/5 - (28 امتیاز)

دسته بندی شده در: